w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Polski Ład. Potwierdziły się najgorsze wieści. Jarosław Gowin ujawnia…

Premier Morawiecki mówi, że Polski Ład zrobi z Polski kraj mlekiem i miodem płynący. Niestety wszystko wskazuje na to, że program ma całkiem inny cel.

polski ład gowin podatki brak poparcia koalicja większość sejmowa
Fot. YouTube / Polityka Insight (screen)

Jarosław Gowin ujawnił, o co rzeczywiście chodzi rządowi PiS i po co tak mocno promowany jest Polski Ład. Jarosław Kaczyński chce, by wszyscy Polacy płacili większe podatki. Oznacza to wielkie podwyżki opłat nie tylko dla zwykłych obywateli, ale przede wszystkim dla firm, które już i tak ledwo dziś dają sobie radę.

Jarosław Gowin potwierdza. Polski Ład to gigantyczne podwyżki podatków

Polski Ład w kolejnych regionach jest prezentowany jako niezwykłe przedsięwzięcie, dzięki któremu wszyscy mamy być piękni, młodzi i bogaci. Nic bardziej mylnego, bo jest też druga strona medalu. Politycy znów obiecują obywatelom, że ich kraj będzie płynął mlekiem i miodem, a na stare lata będziemy wyjeżdżać na wakacje na Hawaje. We wszystkim tkwi jednak jeden haczyk.

PiS jest obecnie w Sejmie pozbawione większości, aby uchwalić Polski Ład. Wszystko z powodu braku zgody koalicjanta (Porozumienie Jarosława Gowina). Polityk ujawnił bowiem, że Polski Ład to ściema, a cały program to jedna wielka podwyżka podatków. Gowin stwierdził więc, że do tego ręki nie przyłoży, bo to by oznaczało, że podnosi rękę za ograbieniem Polaków z ich pieniędzy.

Koalicja się rozpadnie? „Polski Ład podniesie milionom ludzi podatki”

Szef Porozumienia i wicepremier rządu Zjednoczonej Prawicy nie pozostawia złudzeń i mówi, jak jest. PiS za pomocą Polskiego Ładu planuje na niespotykaną dotąd skalę podnoszenie opłat, danin i podatków. Wielu na tym straci i grupa ta może liczyć kilka milionów osób, w tym najuboższe, czyli emeryci.

Stracą jednak najwięcej te osoby, które najwięcej do budżetu wpłacają, czyli przedsiębiorcy. To potężny cios w budującą się od lat w bólach klasę średnią. Innym aspektem Polskiego Ładu jest też to, że program spowoduje napływ kolejnej gotówki na rynek, a to podwyższy ceny praktycznie wszystkich towarów i usług.

POLECAMY:
Ekspert ostrzega: "Fatalne, niebezpieczne!" Chodzi o Polski Ład i służbę zdrowia

Do dotychczasowych propozycji Ministerstwa Finansów podchodzimy z brakiem akceptacji, bo one oznaczałyby nie to, że bogacze będą wyżej opodatkowani, bo to można rozważyć, ale to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków – powiedział Jarosław Gowin w Polsat News.

Trwa promocja Polskiego Ładu, ale mówi się tylko o plusach

W Polsce trwa intensywne promowanie programu przez samego premiera. Niestety na spotkaniach tych ciężko usłyszeć od niego, skąd na te wszystkie plany rząd ma zamiar wziąć pieniądze. Jest jedynie mowa o tym, że wszyscy będą bogaci i nikt nie straci złotówki. To oczywiście kłamstwo.

Cały program będzie miał wybitnie negatywny wpływ na gospodarkę i będzie on dla niej ogromnym hamulcem. Z kolei przedsiębiorców sprowadza się do roli sponsora najbiedniejszych, ale i ci z czasem zaczną tracić.

Źródło: Polsat News, Fakt

fiskus kas krajowa administracja skarbowa zajęcie ruchomości i mienia polski ład fiskus

Rząd chce zabierać firmom sprzęt. Nie będzie możliwości odwołania się

pilne

Gowin wyrzucony z rządu! Ujawniono prawdziwy powód dymisji