w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Premier o nowym dodatku dla emerytów. Wypłaty ruszą w listopadzie

Dobre wyniki gospodarcze spowodowały, że premier zdecydował się na rozdanie emerytom dodatkowych pieniędzy. Kwota jest spora.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Jak poinformował portal internetowy Polsat News, emeryci otrzymają jeszcze w listopadzie tego roku nowy dodatek podwyższający ich świadczenia. To całkiem nowy pomysł rządu. Chodzi o sporą kwotę, bo nawet 1282 zł. Niestety mowa o Węgrzech.

Znów rozdają emerytom pieniądze. Wypłaty ruszą w listopadzie

Dodatkowe pieniądze dla seniorów w wysokości 80 000 forintów (ok. 1282 zł) wypłaci pod koniec tego roku rząd Węgier. Tę dobrą informację dla emerytów przekazał w mediach osobiście premier Viktor Orban.

Jak stwierdził polityk, wypłacenie tak dużego bonusu pieniężnego emerytom jest możliwe, bo rząd prowadzi odpowiedzialną politykę gospodarczą, a wzrost gospodarczy utrzymuje się na wysokim poziomie.

Wzrost gospodarczy w tym roku przekroczy 5,5 proc. – powiedział premier Węgier. Jego kraj, podobnie jak Polska, zmaga się równocześnie z wysokim poziomem inflacji i to dużo wyższym, niż się spodziewano. Stąd potrzeba wyrównania seniorom poniesionych strat. W Polsce odczyty inflacji są obecnie najwyższe od 21 lat.

Beneficjentami około 100 tys.

Pieniądze trafią do portfeli sporego grona seniorów. Mowa jest nawet o 100 tys. osób. Orban idzie też dalej w obietnicach i mówi o możliwości stopniowego przywracania wypłaty kolejnego dodatku, czyli tzw. 13. emerytury. W 2022 roku ma zostać wypłacona w połowie dotychczasowej kwoty.

Wszystko będzie zależało od stanu finansów państwa. Jest szansa, że jeszcze w pierwszym półroczu starsi mieszkańcy Węgier dostaną jeszcze dodatkową emeryturę w całości.

Źródło: Polsat News

kościoły nadal otwarte lockdown epidemia koronawirus decyzja rządu

Dlaczego kościoły w czasie lockdownu były otwarte? Rząd ujawnił prawdziwe powody

podwyżka akcyzy 2022 alkohol i papierosy o ile

Rząd podniesie kolejne podatki. Alkohol i papierosy od stycznia ostro w górę