w ,

Lockdown dla niezaszczepionych seniorów? Władze szukają nowych pomysłów

Nasilająca się czwarta fala koronawirusa sprawia, że politycy szukają nowych rozwiązań, aby skuteczniej z nią walczyć. Tym razem mowa jest o lockdownie, który dotknie seniorów.

Liczba zakażeń koronawirusem oraz zgonów z powodu COVID-19 oraz powikłań po chorobie nasilają się. Dlatego też politycy wymyślają kolejne rozwiazania, które mają te zjawiska powstrzymać. Czy niezaszczepieni seniorzy zostaną zamknieci w domach?

Niezaszczepieni seniorzy. Rząd chce dla nich lockdownu

Władze Rosji wprowadzą lockdown, ale dotknie on tylko niezaszczepione osoby starsze oraz ludzi przewlekle chorych. Obostrzenia te będą obowiązywały przez kolejne cztery miesiące od momentu wprowadzenia. Stosowny dekret został już podpisany przez mera Moskwy Siergieja Sobianina.

Seniorzy w wieku 60+ oraz osoby przewlekle chore będą musiały zamknąć się w domach w okresie od 25 października do 25 lutego 2022 roku. Dekret zakłada jednak szereg wyjątków.

Seniorzy będą mogli wychodzić jedynie na spacery, zakupy oraz do lekarza. Opcjonalnie dopuszczalne będą ćwiczenia ruchowe na powietrzu.

Tydzień wolny od pracy

To poważne ostrzeżenie dla wszystkich, którzy nie chcą się szczepić. Politycy szukają cały czas skutecznych sposobów na zmobilizowanie ich do przyjęcia dawek. Ten problem dotyka wiele krajów.

W Rosji zwolnieni z przestrzegania dekretu będą wszyscy, nawet seniorzy 60+, którzy w pełni się zaszczepili lub chorowali na COVID-19 nie później niż w okresie ostatnich 6 miesięcy. Władze nie są wstanie zmusić do szczepień, dlatego sięgają po drastycznie rozwiązania.

Rosja zmaga się z potężną falą zakażeń i wynikających z tego zgonów. Jesienny atak epidemii dał się obywatelom tego kraju mocno we znaki. Sytuacja cały czas się pogarsza, dlatego też kolejnym rozwiązaniem, który ma wyhamować falę, jest wolny tydzień od pracy dla wszystkich w okresie od 30 października aż do 7 listopada.

bożena dykiel w dzień dobry TVN ddtvn

Bożena Dykiel wpadła w ogromne kłopoty. Czy to oznacza koniec jej kariery?

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Ustawa o obronie ojczyzny. Projekt już znany. Czy służba wojskowa znów będzie obowiązkowa?