w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Morawiecki do Tuska. Padły ostre słowa. „Donaldzie, jeszcze jest czas, żeby przeprosić…”

Premier Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do słów wypowiedzianych w mediach przez lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska. Zrobił to w typowym dla siebie stylu.

tusk morawiecki spięcie fake news ostre słowa
Premier Mateusz Morawiecki odniósł siędo słów lidera Platformy Obywatelskiej. Fot. YouTube / Kancelaria Premiera; Janusz Jaskółka (screen)

W czwartek (4 listopada) wieczorem premier Mateusz Morawiecki znalazł chwilę, aby odnieść się do krytycznych słów Donalda Tuska, które ten wypowiedział podczas spotkania z mediami. Szef rządu Zjednoczonej Prawicy skomentował tym samym doniesienia o potencjalnej dacie wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Morawiecki do Tuska: „Już nic nie może mnie zdziwić”

Byłem przekonany, że jeśli chodzi o wyczyny naszych konkurentów politycznych, przede wszystkim ich kłamstwa, już nic nie może mnie zdziwić. Jednak lider opozycji, Pan Tusk, znowu zapukał w dno od spodu – tym stwierdzeniem rozpoczął swój wpis w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki.

– Napisał (Tusk – przyp. red.), że Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykańskich z naszego kraju. Każdy może w mniej niż minutę sprawdzić, że nic takiego nie miało miejsca, ale minęło już wiele godzin od tego wpisu i lider Platformy nadal go nie sprostował – twierdzi szef rządu. Jednocześnie oskarżył lidera opozycji o to, że nie ma żadnego pomysłu na komunikację z Polakami.

Brak pomysłu na siebie i na Polskę nie musi od razu oznaczać, że trzeba opowiadać takie bajki. Panie Donaldzie, jeszcze jest czas, żeby przeprosić za tego kolejnego fake newsa. Odwagi – czytamy na Facebooku premiera Morawieckiego.

Wysłuchanie w sprawie stanu demokracji na Węgrzech i w Polsce

Post szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska zbiegł się w czasie z trwającym przesłuchaniu w sprawie erozji demokracji na Węgrzech i w Polsce. Wydarzenie zorganizowała Komisja Helsińska przy Kongresie USA. To spowodowało, że lider PO uznał, że USA mają zamiar zabrać swoje wojska z naszego kraju.

Rzeczywiście podczas wysłuchania padły mocne stwierdzenia względem Polski. Stanowczno twierdzono, że oba kraje, czyli Polska i Węgry, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Padła sugestia, by zastanowić się nad tym, czy wojska USA powinny w ogóle tam stacjonować. To na tej podstawie lider Platformy Obywatelskiej wysnuł swoje wnioski.

Źródło: Twitter

kaczyński granica z białorusią migranci mur

Kaczyński zapowiedział podjęcie drastycznych kroków. „To jedyna skuteczna metoda”

morawiecki koronawirus lockdown

Znów 15 tys. zakażeń. Premier Morawiecki podjął decyzję odnośnie lockdownu