w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Szokująca prawda o Polskim Ładzie. Emeryci stracą nawet 200 zł miesięcznie

Miało być pięknie, a wyjdzie jak zawsze. Choć politycy tylko i wyłącznie zachwalają rozwiązania podatkowe, diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

rząd budżet 2021 emeryt dorabiający umowa zlecenie o dzieło składki działalność gospodarcza chorobowe pełne ozusowanie

Polski Ład zbliża się wielkimi krokami, dla niektórych jest niczym straszna Buka z Muminków. Wszyscy się jej boją, bo nie wiadomo, co się za moment wydarzy. Zapowiedzi polityków swoje, a rzeczywistość swoje. Plan gospodarczy Zjednoczonej Prawicy mocno uderzy niektórych emerytów po kieszeni.

Polski Ład. Emerytury bez podatku nie dla każdego

To największa reforma podatkowa w historii wolnej Polski. Niestety wprowadza jeszcze większe zamieszanie i bałagan w i tak już wyjątkowo w skali światowej skomplikowanym systemie. Politycy pracują nad Polskim Ładem, choć w większości nie mieli nawet czasu ustawy przeczytać. Liczby ona bowiem setki stron.

Najwięcej mówi się w kontekście Polskiego Ładu o seniorach i ich emeryturach. Emerytury bez podatku owszem będą, ale politycy niewiele już mówią o tym, że seniorzy zaczną również płacić w pełnej wysokości składkę zdrowotną. To de facto oznacza kilkukrotny wzrost tej daniny (do 9% przychodu).

Emerytury bez podatku obejmą tylko 2/3 emerytów, co potwierdził wiceminister finansów Jan Sarnowski. 90 proc. emerytów zapłaci niższy podatek, ale nie będzie to cała kwota, a jedynie połowa.

Koniec z uglą rehabilitacyjną i ulgą na leki

Resztę zabierze wspomniana składka na NFZ, którą dziś emeryci mogą od podatku odliczyć. Poza tym osoby mieszczące się w kwocie wolnej od podatku nie będą już mogły skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej i odliczenia zakupu leków.

Niestety jest też smutna wiadomość w tym festiwalu obietnic. Wśród emerytów będą takie osoby, które realnie stracą. Będą oni stratni o około 200 zł miesięcznie. Chodzi o osoby, których świadczenie wynosi ponad 13 tys. zł.

Stracą niecałe 200 zł miesięcznie również emeryci pobierający świadczenie w przedziale od 6 do 13 tys. zł.

horban doradca premiera zakaz przemieszczania się nowe obostrzenia 20 marca

Niepokojące słowa wirusologa. „To jest ostatnia rzecz, którą można zrobić”

nowy rok szkolny znp strajk nauczycieli tabela wynagrodzeń 2022 brak nauczycieli wolne etaty

Dramatyczne wieści dla wszystkich rodziców. „To jest po prostu niegodziwe”