w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Polski Ład. Fatalne wieści dla tysięcy emerytów. Niektórzy zamierzają iść do sądu

Premier Mateusz Morawiecki od początku obiecywał, że na Polskim Ładzie zyskają miliony Polaków. Prawda okazuje się jednak mocno niepokojąca dla emerytów.

polski ład emerytura bez podatku tabela
Lepiej uposażeni emeryci za Polskim Ładzie stracą. To ustawowe obniżenie ich comiesięcznych wpływów. Fot. Freepik, opracowanie własne

Dla wielu emerytów w Polsce od nowego roku skończy się eldorado. Seniorzy, którzy otrzymują wyższe świadczenia, czeka drastyczna obniżka uposażenia. Niektórzy już teraz zapowiadają pozew, bo nie godzą się na obniżanie ich poziomu życia. Płacili bowiem przez lata składki na ZUS.

Polski Ład uderzy również w emerytów. Niektórzy chcą iść do sądu

Jak czytamy na portalu Fakt.pl, niektórzy emeryci są załamani propozycjami zapisanymi dla nich w Polskim Ładzie. Mają zamiar iść do sądu i walczyć o swoje prawa. Zgodnie z nowymi przepisami seniorzy, którzy mają nieco wyższe świadczenia, wprost stracą i to nie mało.

Podatkowe przepisy Polskiego Ładu chcą zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego związkowcy. Dziennikarze „Faktu” podali też jako przykład emeryta, który przez 40 lat ciężkiej pracy uzbierał ponad 5,5 tys. emerytury. Teraz straci i nie może się z tym faktem pogodzić.

Jak widać, politycy opowiadali seniorom bajki o emeryturach bez podatku i krainie mlekiem i miodem płynącej. Okazuje się bowiem, że nawet najmniej uposażeni seniorzy zapłacą więcej na NFZ. O tym wcześniej oficjalnie nie mówiono, reklamowano jedynie zyski.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zapowiedziało już interwencję w sprawie emerytów. Dla jego przedsatwicieli niezrozumiałe jest, dlaczego seniorzy mają tracić wypracowane świadczenia. To może wprost naruszać prawa nabyte.

Polski Ład uderzy również w emerytów. Niektórzy chcą się sądzić

Podniesienie kwoty wolnej od podatku do rekordowego poziomu 30 tys. zł to jedynie sprytny zabieg. Dobrze brzmi, ale w praktyce daje to niewiele, bo rząd zlikwidował możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku. To szczegół, który sprawi, że cała reforma jest tylko fikcją.

Dodatkowo rząd nie objął seniorów ochroną i żadną ulgą. I tak szczęśliwy emeryt z uposażeniem 5000 zł brutto straci zaledwie 6 zł. Ale ten senior, który ma już 6000 zł brutto na miesiąc, straci 700 zł rocznie.

Jest jednak jeszcze bardziej niepokojąca kwestia. Już teraz ekonomiści twierdzą, że drożyzna i wysoka inflacja w zasadzie zjedzą wszystkie zyski z Polskiego Ładu. Te nie są wielkie, bo maksymalnie wynoszą niespełna 200 zł miesięcznie.

POLECAMY:
Takich podwyżek jeszcze nie było! Od stycznia będzie dramat. Gaz i prąd zdrożeją nawet o...

Wszystkie te pieniądze emeryt wyda na bieżące rachunki np. za gaz i prąd, które od 1 stycznia wzrosły nawet o połowę. Jedno jest pewne – trzeba zapiąć pasy, bo idą chude miesiące.

andrzej duda ranking zaufania trzakowski liderem kwiecień 2021 onet ibris

Bardzo niepokojące informacje na temat Andrzeja Dudy. „Nie dajcie się nabrać!”

credit agricole praca za darmo inflacja

Polacy pracowali w 2021 roku jeden miesiąc za darmo. Ekspert Credit Agricole ujawnia