w ,

Ostre słowa Morawieckiego. „Musimy przestać się na to nabierać. To nie jest zabawa!”

Jeden z ostatnich podcastów premier Mateusz Morawiecki niemal w całości poświęcił tematowi szczepień przeciw COVID-19.

morawiecki szczepienia covid podcasty
Mateusz Morawiecki stanowczo skomentował temat szczepień. Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki od początku swojego urzędowania mocno komunikuje się w internecie w obywatelami. Od jakiegoś czasu umieszcza w sieci dodatkowo podcasty. W jednym z ostatnich poruszył temat szczepień przeciw COVID-19. Nie obyło się bez ostrych słów.

Morawiecki o szczepieniach. „Farmy rosyjskich trolli nie próżnują”

Jeden z ostatnich podcastów premier Mateusz Morawiecki niemal w całości poświęcił tematowi szczepień przeciw COVID-19. Jego zdaniem do szpitali trafiają ludzie niezaszczepieni, dodatkowo też umierają. To w sporej większości ludzie w sile wieku i przed 45. rokiem życia.

95 proc. osób w pełni sił i zdrowia do 45. roku życia, które umierają dziś na COVID, to osoby niezaszczepione. 95 proc. Czy jest coś, co powinno bardziej nas przekonać do szczepień, niż ta liczba? – przekonywał premier Morawiecki.

Zdaniem szefa rządu propaganda antyszczepionkowa atakuje nas głównie ze strony Rosji. Jego zdaniem za to odpowiadają dobrze zorganizowane farmy trolli, które w sieci mają za zadanie straszyć ludzi i zniechęcać do zaszczepienia się.

Farmy rosyjskich trolli nie próżnują. A interes jest oczywisty. Im słabsza Polska, im słabsza Europa, tym silniejsza Rosja. Musimy przestać się na to nabierać. To nie jest zabawa. W Polsce na COVID zmarło już 90 tys. ludzi – ujawnił premier.

775 zgonów w ostatniej dobie. Liczba zakażeń spada

W ostatniej dobie zmarło aż 775 osób. Spośród wszystkich zaraportowanych zgonów z powodu COVID-19 aż 73 proc. dotyczyło osób niezaszczepionych. Wśród osób w pełni zaszczepionych, które nie poradziły sobie z chorobą, 70 proc. było dotkniętych wielochorobowością.

Na szczęście pojawia się światełko w tunelu. W ostatniej dobie do systemu wprowadzono 18 021 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Blisko 83 proc. osób zmarłych to osoby powyżej 65 roku życia. Średnia ich więku to ponad 75 lat.

Warto też zauważyć, że tak jak w poprzednich falach pandemii zgony dotyczyły głównie osób starszych, tak teraz rośnie liczba młodych pacjentów, w tym dzieci. Często nie mają one żadnych chorób współistniejących.

Tragedia w „Tańcu z Gwiazdami”! Nie żyje 34-letni tancerz. Ujawniono przyczyny zgonu

artur zawisza skazany 10 lat pozbawienia wolności

Były poseł PiS skazany! 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nieprawomocny