w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

Wuhan. Nowy wirus odkryty przez lekarzy. „NeoCoV może wywołać śmiertelną chorobę”

Koronawirus znany nam od 2 lat nie odpuszcza i zakaża kolejne osoby, a za rogiem czai się kolejne niebezpieczeństwo. Również pochodzi z Wuhan tak jak SARS-CoV-2.

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Nie potrafimy walczyć z obecną epidemią, a kolejne setki tysięcy ludzi zakażają się Omikronem. W tym czasie w Wuhan, z którego pochodzi znany nam SARS-CoV-2, pojawił się kolejny koronawirus o nazwie NeoCoV.

Naukowcy odkryli nowego koronawirusa. Może być bardzo groźny dla ludzi

Odkryliśmy nowego koronawirusa – NeoCoV, który jest blisko spokrewniony z wirusem MERS – ostrzegają naukowcy z Uniwersytetu w Wuhan i eksperci z Chińskiej Akademii Nauk. Okazuje się, że nie ma żartów – nowy wirus może przenieść się na ludzi i wywołać równie śmiertelną chorobę.

Czy to oznacza, że czeka nas powtórka? Obecnie nowy koronawirus jest poddany obserwacji i zakaża głównie nietoperze. Jeżeli jednak dojdzie do mutacji, a to jest zjawiskiem naturalnym, może wywołać kolejną pandemię, z którą cały świat będzie borykał się przez wiele lat.

NeoCoV – bo tak nazwano nowego koronawirusa – rozprzestrzenia się pomiędzy nietoperzami z wielką łatwością. Naukowcy z Chin na portalu bioRxiv zamieścili publikację pełną obaw. Sodziewają się, że w przypadku, gdy dojdzie do mutacji, przeniesie się na ludzi i wywoła kolejną pandemię.

Nowy wirus. Wuhan znów źródłem kolejnej zarazy? NeoCoV spędza sen z powiek WHO

Dalsze badania pokażą, czy opisany przez chińskich badaczy wirus będzie stanowił zagrożenie dla ludzi – przekazała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) agencjom informacyjnym na całym świecie.

NeoCoV może w niedalekiem przyszłości zakazić ludzi na tej samej zasadzie, co wirus, z którym świat walczy od 2 lat, czyli SARS-CoV-2. Odbywa się to poprzez receptory komórkowe ACE2. Niepokojące jest też to, że obecnie używane szczepionki na COVID-19 w przypadku NeoCoV nie będą skuteczne.

PILNE. Poseł Koalicji Obywatelskiej miał poważny wypadek. Trafił do szpitala, miał operację

kanał na youtube rejestracja pisf

Masz kanał na YouTube? Musisz go zarejestrować i zapłacić podatek, albo 120 tys. kary