w , ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Urząd Skarbowy wkrótce zapuka do wszystkich po pieniądze. Nie będzie taryfy ulgowej

Jeżeli ktoś notorycznie uchyla się od obowiązku płacenia abonamentu za radio i telewizję, spotka go przykra niespodzianka. Komornicy już zacierają ręce.

abonament rtv kontrolerzy poczta polska kary mandat 2021 stawki kto zwolniony

Obecnie poganianiem do uregulowania zaległości zajmuje się Poczta Polska, ale robi to z niską skutecznością. Abonament RTV – zmora wielu Polaków i tylko kolejny parapodatek, ma być od teraz ściągany przez Urząd Skarbowy. To oznacza, że politycy zgarną z nas siłą kolejne 300 zł na rok.

Abonament RTV ściągnie z nas Urząd Skarbowy

Obecnie wysokość opłaty za abonament RTV wynosi miesiecznie 24,50 zł. W ciągu roku to już znaczna kwota, bo aż 300 zł. Osoby, które uchylają się od wnoszenia daniny, zajmie się niebawem Urząd Skarbowy. Nie będzie taryfy ulgowej.

W ubiegłym roku liczba osób płacących abonament RTV mocno spadła w porównaniu do poprzednich okresów. Obywatele nie są chyba zbyt przychylni jakości programów nadawanych w ramach tzw. misji publicznej i dają temu wyraz. Ale powodów może być więcej.

W ostatnim czasie wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszą się platformy VOD, czyli popularne Netflix, Player TVN czy HBO GO. Tam za te same pieniądze rodacy mogą oglądać tysiace filmów i seriali. Bez reklam.

Teraz nie będzie już jednak istotne, czy ktoś ogląda telewizję publiczną i czy słucha radia. Ma płacić, a pieniądze zabierze nam prosto z konta Urząd Skarbowy.

W czasach gigantycznej drożyzny, wysokich stóp procentowych podnoszących raty kredytów, a także ogromnych podwyżek kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania, abonament RTV to kolejne setki wydanych bez sensu złotówek.

Pieniądze z konta zabierze nam komornik

Abonament RTV może być w szczególności uciążliwy dla seniorów, których świadczenia z ZUS ledwo pozwalają przeżyć do kolejnego „dziesiątego„. W dodatku każdego roku opłata ta wzrasta. Poczta Polska nie odpuści nikomu, kto uchyla się od płacenia.

Jeżeli zatem urzędnicy sprawdzą nas i okaże się, że nie płacimy, będą oczekiwali uiszczenia opłaty w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej. To po przeliczeniu daje pokaźną kwotę – 735 zł. Jeżeli tego nie zapłacimy, spodziewać się będziemy mogli wizyty Urzędu Skarbowego.

W ubiegłym roku Urząd Skarbowy skutecznie zmusił do płacenia abonamentu RTV ponad 100 tys. osób zalegających z daniną. Tu już nie ma żartów, bo urzędnicy załatwiają to poprzez komornika. Ten – jeżeli obywatel nadal odmawia płacenia – ściągnie całą należność wraz z odsetkami z konta bankowego.

dennis thomas kool and the gang saksofonista nie żyje znany muzyk

Nie żyje uczestnik „Mam talent” i „Must be the Music”. Agnieszka Chylińska była nim zachwycona

jagna marczułajtis walczak szpital operacja

Posłanka Platformy Obywatelskiej w szpitalu! Jest po operacji. Pokazała zdjęcie z sali