w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Nie żyje znany dziennikarz. Miał 64 lata. „Zabił go koronawirus” – przekazali jego koledzy

Koronawirus cały czas zbiera żniwo. W minioną niedzielę z życiem pożegnał się były redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego. Miał 64 lata.

W niedzielę w wieku 64 lat zmarł dziennikarz, który w przeszłości był redaktorem i szefem „Magazynu” oraz „Kuriera Lubelskiego”. Jego koledzy z redakcji, z którymi wiele lat współpracował, poinformowali, że przyczyną śmierci był COVID-19.

Nie żyje Artur Borkowski. Dziennikarz miał 64 lata

Zabił go koronawirus – przekazali dziennikarze z redakcji, w której pracował zmarły dziennikarz. Były redaktor naczelny „Kuriera Lubelskiego” Artur Borkowski opuścił nas w niedzielę 6 lutego.

Celem jego pracy w gazecie było – jak sam twierdził – unowocześnienie jej. Chciał, aby prasa była zawsze blisko czytelnika i jego spraw. – Za mojej kadencji Kurier wciąż się jeszcze ukazywał w wielkim formacie – pisał Borkowski w jubileuszowym wydaniu gazety z okazji 60-lecia jej ukazywania się na rynku.

Artur Borkowski był absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zanim w latach 80. trafił do „Kuriera Lubelskiego„, pracował w rozgłośni radiowej. Jak czytamy we wspomnieniach opublikowanych na stronie kurierlubelski.pl, zmarły był osobą ujmującą. Cechował się dobrymi manierami.

Uwielbiał zwierzęta, nikomu nie odmawiał pomocy

Zawsze serdeczny, nikomu nie odmówił pomocy. Wziął na swoje barki problemy, z jakimi borykała się właścicielka przytuliska dla psów i kotów w Rachowie Starym koło Kraśnika. Dbał, wspólnie z przyjaciółmi z redakcji, by zwierzaki miały pełną miskę i ciepłe legowisko. Nagłaśniał również adopcje zwierzaków w lubelskim Schronisku dla Zwierząt. Uwielbiał koty i sam był dumnym właścicielem kilku – napisali o nim współpracownicy z redakcji.

Jego celem jako naczelnego gazety było zawsze dawanie jak najwięcej. Dla niego praca w mediach to było coś więcej, niż samo pisanie tekstów. Traktował to jako wielką misję. Potrafił robić dobrą gazetę w czasach, gdy internet nie był jeszcze tak ogólnodostępny.

Źródło: kurierlubelski.pl

Jerzy Owsiak jest zdruzgotany. Ujawnił, ile pieniędzy stracił na Polskim Ładzie. Co za kwota!

morawiecki macierewicz film tvp twitter

Dziwne zachowanie Morawieckiego nad cmentarzu. Internauci nie mogą wyjść z podziwu