w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Czy Polska włączy się do wojny? USA potwierdzają. Temat wysłania MiG-29 na Ukrainę leży na stole

Rozmowy między Warszawą a Waszyngtonem podobno cały czas są w toku. Jak donosi Onet, Biały Dom ma zamiar zorganizować wymianę sprzętu dla Polski.

Wraca temat wysłania przez Polskę samolotów bojowych na Ukrainę. Kilka dni temu strona rządowa wszystkiemu zaprzeczyła, ale coś jednak musi być na rzeczy. Piszą bowiem o tym wszystkie zagraniczne gazety. Czy Polska włączy się do wojny?

Czy Polsce grozi wojna? Samoloty dla Ukrainy. W zamian mamy dostać nowe F-16

Amerykańska administracja rzeczywiście na poważnie rozważa kwestię przekazania przez Polskę Ukrainie naszych samolotów bojowych MiG-29. W zamian mielibyśmy otrzymać tyle samo sztuk amerykańskich i dużo nowszych F-16.

Jak donosi Onet, Biały Dom ma zamiar zorganizować wymianę sprzętu. Polacy mają przekazać Ukrainie nasze MiGi-29, a polska armia w to miejsce otrzyma samoloty F-16. Wojna wywołana przez Rosję wchodzi w kolejny brutalny etap i zanim to nastąpi, może po prostu zabraknąć czasu.

Mimo wszystko wygląda na to, że Kongres USA poprze inicjatywę i da zgodę oraz wyłuska środki finansowe, by do takiej wymiany z Polską doszło. – Pracujemy nad tą kwestią z Polakami i konsultujemy się z pozostałymi sojusznikami z NATO – ujawnił portalowi POLITICO rzecznik Białego Domu.

Kilka dni temu Polska poważnie rozważała wysłanie samolotów bojowych nad Ukrainę w celu wsparcia tego kraju w bitwie z Rosją. Pojawiły się jednak uzasadnione obawy, że po takim ruchu może dojść do eskalacji, a Putin uzna, że Polska jest stroną konfliktu zbrojnego.

Nie wysyłamy żadnych samolotów odrzutowych na Ukrainę, ponieważ byłoby to otwarciem ingerencji wojskowej w konflikt ukraiński – powiedział jeszcze kilka dni temu Andrzej Duda. W mediach mamy prawdziwy szum informacyjny w tym temacie.

Samoloty NATO nad Polską. Blinken: „Pracujemy nad tą kwestią z Polakami”. Ile Polska ma samolotów MiG-29?

Rozmowy między Warszawą a Waszyngtonem podobno cały czas są w toku, natomiast ostateczne wydanie zgody na przekazanie nowych myśliwców F-16 zabierze sporo czasu. Może to być jednak ciekawa operacja, bo Polska stara się i tak modernizować swoje siły powietrzne.

W 2020 r. Polska podpisała nową umowę o wartości 4,6 mld dolarów. Za te pieniądze mamy zakupić kilkadziesiąt sztuk nowoczesnych samolotów F-35. Pierwsza sztuka miała przylecieć do kraju już w 2024 roku. Stąd niepotrzebne nam będą już stare rosyjskie migi.

Stany Zjednoczone i NATO regularnie wspierają wschodnią flankę. Przez zaledwie kilkanaście dni do Europy trafiło około 12 tys. żołnierzy z innych krajów. Większość stacjonuje w Polsce. Sekretarz Blinken przebywający 6 marca w Mołdawii ponownie powiedział że Stany Zjednoczone aktywnie rozważają kwestię dostarczenia Ukrainie polskich myśliwców.

Doniesieniom mediów cały czas zaprzecza rząd w Polsce. Na anglojęzycznym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze wszystkie doniesienia na temat samolotów określono jako fake news.

Polska nie wyśle swoich myśliwców na Ukrainę, jak też nie zezwoli na korzystanie z jej lotnisk. Znacząco pomagamy w innych obszarach – napisano w komunikacie. Podobnie brzmi oświadczenie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Obecnie Siły Powietrzne użytkują 31 bojowych MiG-29 oraz szkolno-bojowych MiG-29UB. Do tematu udziału samolotów z Polski czy też wykorzystania lotnisk w Polsce w operacjach na Ukrainie zdementował też Michał Dworczyk stwierdzając, że nasz kraj nie będzie prowadził żadnych działań zbrojnych ze swojego terytorium. Polska z kolei nie jest i nie będzie stroną tego konfliktu.

Źródło: Onet, WSJ, Politico, Twitter, Wprost

wojsko przy granicy z polską białoruś zdjęcia satelitarne

Dziesiątki myśliwców bojowych przy granicy z Polską. Pokazano najnowsze zdjęcia satelitarne

biedronka 1000 zł zapomoga dla pracowników

Biedronka daje pieniądze! Nawet 1000 zł jednorazowej zapomogi. Kto otrzyma wsparcie?