w , ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Fani Philla Collinsa wstrząśnięci wyglądem artysty. Schorowanego piosenkarza trudno dziś rozpoznać

Lider legendarnego zespołu Genesis jest bardzo chory, a podczas koncertów cały czas siedzi. Fani po jego ostatnim występie są mocno zaniepokojeni wyglądem artysty.

phil collins 2022 choroba zdjęcia
Artysta jest poważnie chory, co widać po jego twarzy. Przez całe koncerty siedzi, a jego wokal pozostawia wiele do życzenia. Fot. YouTube

Kilka dni temu w berlińskiej Mercedes-Benz Arenie odbył się koncert zespołu Genesis. Na scenie pojawił się również lider grupy Phil Collins. Fani nie mogli wyjść z podziwu, bo nie poznali artysty. Jego wygląd zmieniła choroba.

Phil Collins. Choroba utrudnia mu koncerty. Po dawnym artyście nie ma śladu

Fani Phila Collinsa zgromadzeni na ostatnim koncercie w Mercedes-Benz Arenie byli zdruzgotani widokiem ukochanego piosenkarza. Przez cały koncert śpiewał słabym głosem cały czas siedząc na krześle. Fani stwierdzili, że to cień dawnego artysty. Inni mieli problem, by go rozpoznać.

Legendarny muzyk w trakcie swej długiej i owocnej kariery zdobył wiele nagród, w tym nawet Oscara. Sprzedał miliony płyt i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków wszechczasów. Od dawna ma jednak ogromne problemy zdrowotne. Stara się koncertować, ale to już tylko cień dawnego Genesis.

W marcu 2022 roku rozpoczęła się prawdopodobnie ostatnia już wspólna trasa koncertowa Phila Collinsa z Genesis. Nosi ona nazwę „The Last Domino„. Artysta nie ma już sił na śpiewanie i nawet nie przypomina siebie. Choroba mocno dała mu popalić.

71-letni wokalista, jak tylko pojawił się na scenie w Berlinie, wystraszył fanów. Wszedł na nią o lasce i usiadł na krześle. Siedział przez cały koncert i ledwo się ruszał. Niektórzy nie wierzyli, że da radę wytrzymać do końca spektaklu.

Phil Collins. 2022 rokiem końca zespołu Genesis?

Mimo choroby i złego samopoczucia artysta dał z siebie wszystko, a na pewno tyle, ile był w stanie. Występ trwał aż trzy godziny, dlatego Collinsowi należy się szacunek. Mimo niezbyt już ciekawego wokalu dostał na koniec od wiernych fanów potężne oklaski.

Co jest powodem choroby artysty? Jak czytamy w mediach lifestylowych, Phil Collins przeszedł w 2009 roku poważną operację odcinka szyjnego kręgosłupa. W wyniku urazu miał też uszkodzone kręgi w odcinku szyjnym.

Kolejne lata przyniosły kolejną operację, a po niej rehabilitację, w trakcie której Collins złamał stopę. Kolejne urazy spowodowały, że piosenkarz nie tylko miał problemy z chodzeniem, ale też wpadł w nałóg alkoholowy i depresję. Przyczyną tego stanu rzeczy były również problemy w małżeństwie.

Wpadłem w marazm, straciłem sens życia i kontrolę nad nim. Ratowałem się alkoholem, dopóki lekarze nie polecili mi go odstawić. Na szczęście udało się – potwierdził doniesienia w jednym z wywiadów.

Źródło: Pomponik, YouTube, Onet

Atak na Polskę oznaczać będzie „pełną odpowiedź NATO”. USA oficjalnie ostrzegają Putina

majchrowski zasnał na wizji tvn24

Ale wpadka! Prezydent Krakowa J. Majchrowski zasnął na wizji? Program leciał na żywo