w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Ukraińcy zniszczyli kolejny wielki rosyjski okręt. To fregata Admirał Makarow

Ukraiński Neptun kolejny raz uderzył w rosyjską jednostkę na Morzu Czarnym. Tym razem mocno uszkodził fregatę Admirał Makarov. Trwa akcja ratunkowa.

fregata typu petrel makarov okręt rosji

Ukraiński pocisk Neptun prawdopodobnie trafił w kolejny rosyjski okręt – fregatę Admirał Makarov (typu petrel). To ta sama rakieta, której wcześniej udało się zniszczyć i zatopić kluczowy krążownik rakietowy Moskwa.

Nieoficjalnie. Fregata Admirał Makarov trafiona Neptunem. Kolejny sukces Ukrainy

Od momentu zatopienia najważniejszego okrętu rakietowego Moskwa, okręty rosyjskie na Morzu Czarnym są praktycznie bezbronne. Dlatego też Ukraińcy po raz kolejny zaatakowali rakietami Neptun znajdujące się na akwenie jednostki. Fregata Admirał Makarow była jedną z najgroźniejszych jednostek Rosji na Morzu Czarnym.

Jak podała agencja Interfax, rosyjska fregata typu petrel projektu 11356 nie była w stanie uniknąć ukraińskiego pocisku Neptun. Jednostka położona w pobliżu słynnej Wyspy Węży ma być poważnie uszkodzona, ale wciąż nie zatonęła.

Drony USA nieustannie obserwują Morze Czarne

Sztab Generalny Ukrainy oraz deputowany z Odessy mieli potwierdzić doniesienia, według których kolejny okręt został trafiony. W czynnej służbie był zaledwie od grudnia 2017 roku, więc jest to stosunkowo nowa jednostka. W momencie uderzenia rakiety Neptun na pokładzie okrętu mogło znajdować się nawet 700 osób.

To może być wielki cios dla Rosji, bo na pokładzie trafionej fregaty było osiem pionowych wyrzutni pocisków Kalibr, 24 wyrzutnie na pociski 9M317M do niszczenia celów powietrznych, torpedy przeciwko okrętom podwodnym i 100-mm armata automatyczna.

Amerykańskie siły powietrzne i bezzałogowce RQ-4B Global Hawk nieustannie nadzorują region.

nowe obostrzenia od 24 lutego konferencja ministrza zdrowia lockdown wjazd do polski z niemiec konferencja premiera 24.02

Rząd ogłosił oficjalną datę końca epidemii w Polsce. „Decyzja jest już przekonsultowana”

jaki portfel do garnituru

Jaki portfel wybrać do garnituru?