w , ,

Nie żyje znany polski aktor. Miał 80 lat. „Wiadomość, która zatrzymała nasze serca”

– Jego dystans do patosu i niechęć do nadużywania słów nie pozwalają nam dziś na nic więcej poza przywołaniem w myślach i w pamięci wszystkich jego wielkich ról – napisali pracownicy jednego z krakowskich teatrów.

W wieku 80 lat zmarł jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych. Odszedł w niedzielę 15 maja. O jego śmierci poinformował media dział PR Narodowego Starego Teatru w Krakowie. W sieci pojawiły się kondolencje.

Jerzy Trela nie żyje. Aktor miał 80 lat

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj zmarł Jerzy Trela – wspaniały aktor, cudowny człowiek, legenda teatru polskiego – nasz kolega. Każde słowa wydają się w tej chwili niewystarczające. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi – czytamy na Facebooku krakowskiego teatru.

Przed chwilą dotarła do nas wiadomość, która zatrzymała nasze serca. ODSZEDŁ JERZY TRELA. Wielki aktor, pedagog, człowiek niewypowiedzianej dobroci i skromności, Honorowy Obywatel Miasta Krakowa – napisali pracownicy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Nigdy nie przestaniemy być wdzięczni Panu Jerzemu za współpracę z naszym Teatrem im. J. Słowackiego i za przyjaźń jaką nam okazywał. Był na naszej scenie Masynissą w Irydionie i królem Learem. Dla nas był i pozostanie na zawsze – Mistrzem. Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkim Bliskim Pana Jerzego Treli. (Facebook).

Jerzy Trela. Filmy i kariera teatralna

Trela był absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Współtworzył również krakowski Teatr Stu. 14 marca 2022 r. artysta świętował 60-lecie swojej kariery aktorskiej. Współpracował z reżyserem Andrzejem Wajdą, u którego grał Klaudiusza w inscenizacji „Hamleta„, Rejenta Milczka w „Zemście„, a także Poety w „Weselu” Wyspiańskiego.

W 2011 r. ówczesny prezydent Bronisław Komorowski odznaczył aktora Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Był uwielbiany przez swoich studentów, których uczył aktorskiego rzemiosła.

mężczyzna poślubił garnek szybkowar

Mężczyzna ożenił się z szybkowarem. Powody jego decyzji są bardzo zaskakujące

robert janowski co robi żona jaka to melodia rak tvp

Robert Janowski. Co robi dziś były prowadzący „Jaka to melodia?” Nie uwierzycie