w , ,

Nie żyje znany polski aktor. Miał 80 lat. „Wiadomość, która zatrzymała nasze serca”

– Jego dystans do patosu i niechęć do nadużywania słów nie pozwalają nam dziś na nic więcej poza przywołaniem w myślach i w pamięci wszystkich jego wielkich ról – napisali pracownicy jednego z krakowskich teatrów.

W wieku 80 lat zmarł jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych. Odszedł w niedzielę 15 maja. O jego śmierci poinformował media dział PR Narodowego Starego Teatru w Krakowie. W sieci pojawiły się kondolencje.

Jerzy Trela nie żyje. Aktor miał 80 lat

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj zmarł Jerzy Trela – wspaniały aktor, cudowny człowiek, legenda teatru polskiego – nasz kolega. Każde słowa wydają się w tej chwili niewystarczające. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi – czytamy na Facebooku krakowskiego teatru.

Przed chwilą dotarła do nas wiadomość, która zatrzymała nasze serca. ODSZEDŁ JERZY TRELA. Wielki aktor, pedagog, człowiek niewypowiedzianej dobroci i skromności, Honorowy Obywatel Miasta Krakowa – napisali pracownicy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Nigdy nie przestaniemy być wdzięczni Panu Jerzemu za współpracę z naszym Teatrem im. J. Słowackiego i za przyjaźń jaką nam okazywał. Był na naszej scenie Masynissą w Irydionie i królem Learem. Dla nas był i pozostanie na zawsze – Mistrzem. Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkim Bliskim Pana Jerzego Treli. (Facebook).

Jerzy Trela. Filmy i kariera teatralna

Trela był absolwentem Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Współtworzył również krakowski Teatr Stu. 14 marca 2022 r. artysta świętował 60-lecie swojej kariery aktorskiej. Współpracował z reżyserem Andrzejem Wajdą, u którego grał Klaudiusza w inscenizacji „Hamleta„, Rejenta Milczka w „Zemście„, a także Poety w „Weselu” Wyspiańskiego.

W 2011 r. ówczesny prezydent Bronisław Komorowski odznaczył aktora Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Był uwielbiany przez swoich studentów, których uczył aktorskiego rzemiosła.

kaczyński poparcie pis ibris sondaż

Kaczyński otrzymał tragiczną wiadomość. Tak fatalnie nie było od wielu miesięcy

robert janowski co robi żona jaka to melodia rak tvp

Robert Janowski. Co robi dziś były prowadzący „Jaka to melodia?” Nie uwierzycie