w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

URE o gigantycznej podwyżce cen prądu. Polacy będą w dramatycznej sytuacji

To już niestety potwierdzona informacja. Urząd Regulacji Energetyki odbiera ostatnie nadzieje Polakom. Faktury za prąd mogą być nawet dwa razy wyższe, niż teraz.

drożyzna 2023 ceny prądu podwyżki 40 procent inflacja

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki odebrał wszelkie nadzieje Polaków na tani prąd. Kwoty, jakie już w 2023 roku zobaczymy na fakturach za energię elektryczną niektórych wpędzą wielu z nas w ogromne kłopoty.

Ceny prądu. 2023 rok będzie wyjątkowo trudny. Nadciąga podwyżka dekady

W 2023 kwoty, jakie zobaczymy na fakturach za prąd, będą kosmicznie wysokie i znacznie wyższe niż te, które widzimy obecnie. – Wszystko wskazuje na to, że rachunki za prąd będą nawet dwukrotnie wyższe niż obecnie – stwierdził w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin.

Doniesienia są dramatyczne. To oznacza, że za prąd zapłacimy w przyszłym roku nawet o 50% więcej niż obecnie. Te same niepokojące doniesienia URE potwierdził również prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Mowa oczywiście o samym prądzie, nie licząc kosztów jego przesyłu i innych opłat widocznych na rachunkach.

Prezes URE przyznał też, że wszystkiemu winny jest drastyczny skok ceny węgla. Do końca 2022 roku wiele się jeszcze może zmienić i nie jest wykluczone, że wzrost cen prądu będzie jeszcze wyższy.

Ceny energii elektrycznej nawet 100% w górę

Co pozostaje naszemu krajowi uczynić, skoro nasza energetyka jest niemal całkowicie uzależniona od węgla? Jedyną opcją jest intensywne szukanie innych źródeł. Tylko to będzie w stanie obniżyć koszty wytwarzania prądu.

Nie da się ukryć, że choć oficjalnie mówi się o dwukrotnej podwyżce, to nieoficjalnie eksperci i ekonomiści wieszczą jeszcze gorszy scenariusz. Osoby płacące dziś co miesiąc po 150 zł za prąd będą płacić nawet ponad 300 zł. Ile gospodarstw domowych zniesie taką skalę podwyżek?

Wzrost cen jest nieunikniony, ale dzisiaj rząd powinien wprowadzać rozwiązania zwiększające szybkość realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii, które zasadniczo obniżają cenę energii – tłumaczy Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w rozmowie z portalem Strefa Biznesu.

burze radar dzis live mapa burzowa

Zbliżająca się burza? Jak należy zachować w czasie nadchodzącej burzy?

dr marcin zasadowski opinie

Znany polski anestezjolog ma nowotwór. W sieci zamieścił drastyczne zdjęcia ze szpitala