w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

PILNE. 3 tys. zł nowego dodatku dla rodzin. Rząd podjął decyzję późnym wieczorem

Rząd ma zamiar wprowadzić jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł. To nowa propozycja, która pojawiła się po intensywnej krytyce premiera Morawieckiego w temacie braku węgla w Polsce.

Rząd chce wprowadzić jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł. Informację o nowym pomyśle polityków podał późnym wieczorem 18 lipca profil Polskiej Agencji Prasowej.

Dodatek węglowy. 3 tys. zł. Wniosek tylko do 30 listopada

Premier Mateusz Morawiecki jest w potrzasku. Zima zbliża się wielkimi krokami, a węgla w Polsce brakuje. Niedobory tego surowca mogą spowodować, że Polacy będą na zimę marznąć. Szef rządu zalecił wszystkim spółkom Skarbu Państwa pilny zakup 4,5 mln ton węgla i dał na to czas do października.

Póki co niewiele wiadomo o nowym pomyśle rządzących, czyli o wprowadzeniu jednorazowego dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. Miałby on jednak przysługiwać gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać, bo propozycja pojawiła się późnym wieczorem w poniedziałek 18 lipca.

Plan zakłada datę graniczną na składanie wniosków o pieniądze, czyli 30 listopada 2022 roku. Gminy będą zobowiązane wypłacił pieniądze w ciągu miesiąca od daty złożenia wniosku o dopłatę.

Dodatek będzie przysługiwał wszystkim rodzinom, które ogrzewają swój lokal węglem za pomocą kominka, kozy, ogrzewacza powietrza, trzonu kuchennego, piecokuchni czy kuchni węglowej.

Jednorazowy dodatek węglowy. 3 tys. zł na węgiel. Premier w ogniu krytyki

Warunkiem niezbędnym do otrzymania dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł jest zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (tzw. CEEB). Termin na zgłoszenie minął jednak 30 czerwca br., a za niedopełnienie formalności groziła grzywna.

Jak poinformowała redakcja rozgłośni Radio ZET, premier Morawiecki wiedział o tym, że w Polsce zabraknie węgla na zimę już w czasie, gdy zaczynała się wojna na Ukrainie. Od tamtej pory niewiele jednak w tej sprawie zrobiono. Dziennikarze są zdania, że szef rządu zwodził opinię publiczną i przekazywał jej nieprawdziwe informacje na ten temat.

„Koniec tego dobrego”. Stanowcze słowa zdenerwowanego Kaczyńskiego na spotkaniu w Płocku

nieprzestrzeganie przepisów bhp gdzie zgłosić

Czym grozi nieprzestrzeganie BHP w pracy? Tego lepiej się wystrzegać. Można stracić fortunę