w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

W aptekach brakuje znanego leku. Pacjenci zaniepokojeni. Pozostały ostatnie opakowania

Kryzys na rynku aptecznym. Pacjenci zauważyli, że nigdzie nie można kupić popularnego antybiotyku. Zaniepokojenie sprawiło, że głos w tej sprawie zabrał Związek Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych.

brak leków w aptekach 2022 augmentin

Inflacja, drożyzna, brak cukru w sklepach… Polacy niemal każdego dnia muszą zmagać się z problemami. Tym razem kryzys dotknął apteki i nie chodzi o to, że niektórych nie stać na wykip leków. Niektórych z nich po prostu zabrakło, w tym popularnego antybiotyku.

Pacjenci mają problem. Brakuje popularnego antybiotyku

Coraz większe problemy z dostaniem leków w aptekach. Czy na aptecznych półkach zabraknie niedługo większej ilości preparatów? Póki co zaniepokojeni sytuacją pacjenci donoszą, że w żadnej z aptek nie można dostać bardzo popularnego antybiotyku.

Głos w tej sprawie postanowili zabrać przedstawiciele Związku Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych (ZPHF), którzy ujawnili w komunikacie, że najbliższe tygodnie mogą być trudne dla pacjentów, którzy mają do wykupienia recepty. Czeka nas okres problemów w dostępie do specyfików, a powodem tego są rosnące koszty ich dystrybucji.

Ograniczenia częstotliwości w dostawach są zapowiadane z wyprzedzeniem, gdyż zdajemy sobie sprawę z problemów, jakie pojawią się w relacjach z pacjentami. Kolejne plany związane z dalszymi ograniczeniami poziomu serwisu oferowanego pacjentom za pośrednictwem aptek będziemy sygnalizować wkrótce – informuje organizacja ZPHF.

augmentin ulotka
Wielu aptekom w kraju zostały ostatnie opakowania leku Augmentin ES. Fot. gdziepolek.pl

Brak leków w aptekach. 2022 rok będzie trudny dla pacjentów

Obecnie w najgorszej sytuacji są osoby, którym lekarze przepisali podczas wizyty popularny antybiotyk Augmentin ES. Lek ten jednak całkowicie nie zniknął z placówek aptecznych, a obecna sytuacja związana z jego brakiem jest chwilowa. Aby sprawdzić, gdzie można nabyć poszczególne lekarstwa, można skorzystać z wyszukiwarki portalu gdziepolek.pl.

Augmentin ES jest dostępny w niektórych rejonach kraju, ale z powodu niewielkiej jego ilości w aptekach niebawem jego zapasy mogą się mocno zmniejszyć. Obecnie w kraju jest tylko kilka sztuk tego popularnego antybiotyku. Kolejne partie leku pojawią się na rynku prawdopodobnie dopiero w październiku.

W celu poprawy dostępności leków i ich dystrybucji ma pomóc również Ministerstwo Zdrowia. Jak stwierdził w rozmowie z mediami Andrzej Stachnik, prezes zarządu Związku Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych, już wkrótce w aptekach i szpitalach zabraknąć może nie kilkudziesięciu, tylko nawet kilku tysięcy leków.

jackowski przewidział odra

Zatrucie Odry. Jasnowidz Jackowski rok temu wszystko przewidział? „Uważam, że to…”

daria dugina kto to

Zabito córkę tego, który kazał Putinowi atakować Ukrainę. Będzie odwet? „Kijów się zatrzęsie”