w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Fatalne wieści z polskich aptek. Emeryci będą zdruzgotani, farmaceuci biją na alarm

Już nie tylko sklepy spożywcze i opłaty za gaz i prąd drenują portfele Polaków. Za moment nie będzie po co iść do apteki. Ceny lekarstw mają dramatycznie wzrosnąć.

ceny leków w aptece refundacja na receptę
Drożyzna dotarła do aptek. Seniorzy złapią się za głowę już na wiosnę. Fot. Freepik

Emeryci zamiast łykania tabletek, będą niebawem zmuszeni prosić o uzdrowienie samego stwórcę. Wielkimi krokami zbliżają się kosmiczne podwyżki cen leków w aptekach. Farmaceuci ostrzegają – to nas wszystkich mocno zaboli.

Ceny leków w górę. Na wiosnę czeka nas historyczna podwyżka

Lista leków refundowanych niedawno została mocno okrojona, w dodatku ceny ponad 500 specyfików mocno zdrożeją. Z aptek nadchodzą do Polaków niepokojące wieści. Podwyżki cen leków mają być bardzo bolesne do tego stopnia, że wiele osób będzie musiało zrezygnować z leczenia.

W najgorszej sytuacji będą emeryci i renciści, których skromne uposażenia z ZUS nie wystarczają nawet na pokrycie bieżących potrzeb. Nic nie da tu też Polski Ład ani trzynasta emerytura. Właściciele aptek oraz farmaceuci już dziś mówią, że na wiosnę czeka nas dramat.

Polacy mają mniej pieniędzy w portfelach, niektórzy już teraz rezygnują z kupowania najdroższych lekarstw. Rośną inflacja i koszty produkcji, a na dodatek lekarze zajęci są leczeniem chorych na COVID i zawieszają przyjęcia pacjentów z innymi schorzeniami. To wszystko powoduje, że spada również liczba klientów w aptekach.

Inflacja, koszty produkcji, bieda i brak refundacji

Wszystkie te powody sprawiają, że kupujemy mniej leków. Jak stwierdził w rozmowie z DGP Marcin Piskorski, prezes zarządu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET, nawet 25 proc. pacjentów nie wykupuje recept w całości. W Aptekach można więc spodziewać się cenowego horroru.

Do tej pory producenci niektórych popularnych specyfików byli przez rząd dotowani. Na tym polega refundacja, która pozwala chorym zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednak od nowego roku z listy leków refundowanych zniknęło sporo medykamentów, co powoduje, że koncerny muszą podnieść ich ceny.

Brak refundacji oznacza wprost wzrost cen leków, a pacjenci będą musieli zapłacić za nie 100% ceny. Różnice potrafią być kolosalne.

O ile zatem wzrosną ceny leków na wiosnę? Na pewno nie będzie to kilka, lecz nawet kilkanaście procent. Skok cen może być wręcz gwałtowny. Apteki biją na alarm – na przełomie marca i kwietnia br. czeka nas wręcz historyczna podwyżka cen leków.

obowiązkowe maseczki w domu austria ustawa koronawirus omicron

Zaskakujące doniesienia na temat koronawirusa. To dotyczy nawet 80 proc. osób

klinika budzik dla doroslych

Burbonik.pl partnerem gali XII Premiery Kalendarza gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk