w ,

Po 30 latach „Polski McDonald’s” upada. Restauracje nie dały rady z podwyżkami cen energii i kosztami pracy

Znane głownie w woj. śląskim restauracje Mr. Hamburger (zwane potocznie polskim McDonaldem) po 30 latach ogłosiły zakończenienie działalności.

mr hamburger upadłość
Fot. Mr Hamburger

Ku zaskoczeniu wielu fanów burgerów bankructwo ogłosiła sieć Mr Hamburger. Zwana polskim McDonaldem restauracja kończy działalność po 30 latach istnienia. Powodem są drastyczne wzrosty cen energii oraz żywności.

Mr Hamburger. Upadłość po 30 latach. Marka nie dała rady sprostać podwyżkom cen

Znana w południowej części naszego kraju sieć restauracji Mr Hamburger ogłosiła upadłość. Przyczyną jest wiele czynników, które złożyły się na trudną sytuację finansową marki. Wszystko zaczęło się już w czasach epidemii koronawirusa.

Zamknięcie lokali oraz obecne podwyżki cen spowodowały, że nie da się dłużej prowadzić knajp. W okresie COVID-19 lokale nie były przystosowane do realizowania zamówień na wynos i z dowozem. W zasadzie wiele restauracji w Polsce nie spodziewały się takiego obrotu wydarzeń.

Mr Hamburger upadłość ogłosił po 30 latach działalności. Była to jedna z pierwszych marek fast foodowych powstałych w Polsce. Ze względu na sprzedawane jedzenie nazywana była często polskim McDonaldem.

Inflacja dobija gastronomię. Lokale upadają jeden po drugim

Wysoka inflacja, drożejąca żywność, podnoszący drastycznie koszty pracy Polski Ład – to wszystko sprawiło, że spółka nie jest w stanie dalej funkcjonować. Jednak jedną z ważniejszych przyczyn upadku Mr Hamburger jest silne podnoszenie płacy minimalnej, która podnosi koszty zatrudnienia.

Pierwszy lokal pod nazwą Mr Hamburger otwarty został z pompą w Chorzowie na początku lat 90. Ostatnia restauracja otworzyła swoje drzwi we wrześniu tego roku w Katowicach. Wyniki były jednak gorsze niż się spodziewano, ponieważ Polacy z oszczędności coraz rzadziej wybierają się do restauracji.

ustawa o cmentarzach i chowaniu zwłok 2022 likwidacja grobów

Groby murowane do likwidacji? Nowa ustawa o cmentarzach to prawdziwa rewolucja

zenek martyniuk kończy karierę

Zenek Martyniuk kończy karierę? „Ja się nie nadaję”. Muzyk zaskoczył swoich fanów