w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Panika w rządzie. „Sytuacja jest piekielnie trudna”. Brakuje pieniędzy, „budżet się rozleci”

Około miesiąc temu działacze PiS spotkali się na pilnej naradzie. Tematem było szukanie oszczędności. Sytuacja budżetu jest bardzo ciężka.

mieszkanie plus
Fot. YouTube / Miasto Biała Podlaska

Jak czytamy w mediach (pisała o tym między innymi Wirtualna Polska), w pierwszym tygodniu listopada politycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości zwołali pilną naradę. Tematem spotkania był fatalny stan budżetu i próba znalezienia jakichkolwiek oszczędności.

Morawiecki za zamkniętymi drzwiami szczerze przyznaje: „Budżet się rozleci”

Kilka dni temu media obiegły informacje, że sam premier Mateusz Morawiecki wie już, że bez środków z Krajowego Planu Odbudowy budżet kraju rozleci się w szwach. Podczas spotkań za zamkniętymi drzwiami ma to mówić wprost swoim kolegom z rządu. Informowała o tym między innymi gazeta.pl.

Rzeczywiście, zgodnie z tym co pisały media, na początku listopada najważniejsi politycy PiS spotkali się na nieoficjalnej naradzie. Rząd spodziewa się silnego kryzysu w finansach i wprost dyskutowano o ciężkiej sytuacji, jaka dotknęła budżet.

Problemem są jednak przyszłoroczne wybory, w związku z którymi rząd nie może ciąć wydatków socjalnych. Można się jednak spodziewać, że tuż po ewentualnie wygranej trzeciej kadencji nastąpią ostre cięcia w 500 plus i innych programach.

Premier wzywa wszystkie resorty do oszczędzania

Politycy partii rządzącej szukają panicznie sposobu na wygenerowanie oszczędności, ale też na to, aby Komisja Europejska w końcu zgodziła się na odblokowanie środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Sam premier Morawiecki już nie owija w bawełnę i podczas ostatnich wizyt w Sejmie otwarcie mówił posłom, że kondycja budżetu jest tragiczna. Jak czytamy na portalu gazeta.pl, w kilku ostatnich tygodniach pojawiło się kilka nieoficjalnych wypowiedzi premiera, który mówił, że jak nie dostaniemy środków z KPO, czeka nas finansowa katastrofa.

Premier wezwał w grudniu wszystkich ministrów do szukania oszczędności w wydatkach poszczególnych resortów. Każdy minister dostał zadanie, aby znaleźć od 3 proc. do 6 proc. oszczędności. Nie ważne na czym.

rosja wojna polska

„Polska następna w kolejce do denazyfikacji”. Pentagon ostrzega. „Będziemy gotowi odpowiedzieć”

natalia kukulska mtv unplugged

Natalia Kukulska w rozpaczy. Upadła na zdrowiu. „Muszę się poddać, walczyłam do końca”