w ,

Amantadyna a COVID-19. Są ostateczne wyniki badań. Zwolennicy leku będą zawiedzeni

Są już ostateczne wyniki badań amantadyny, którą wielu lekarzy rekomendowało jako cudowny lek na COVID-19 w pierwszych miesiącach epidemii koronawirusa.

amantadyna bez recepty covid 19 włodzimierz bodnar viregyt działanie cena

Jak poinformował reporter radia TOK FM na swoim profilu na Twitterze, dotarł on do ostatecznych wyników badań leku, który rzekomo miał był cudownym specyfikiem zwalczającym koronawirusa. Wniosek jest jednoznaczny. Zwolennicy specyfiku nie będą zadowoleni.

Amantadyna bez wpływu na leczenie COVID-19. Są ostateczne wyniki analiz

Wiele czasu minęło od momentu rozpoczęcia dyskusji na ten temat do ostatecznego potwierdzenia, o czym środowisko lekarskie mówiło od początku epidemii.

Dotarłem do ostatecznych wyników badania z Lublina na zlecenie ABM. Co teraz z lekarzami, którzy w trakcie pandemii wciskali to pacjentom? Odpowiedzą za to? Działali wbrew wiedzy medycznej i nauce – napisał na Twitterze Michał Janczura z rozgłośni TOK FM. To kolejne badanie, którego wyniki nie pozwalają wykazać jakiejkolwiek skuteczności substancji na przebieg leczenia COVID-19.

Jak przyznał dziennikarz, już w 2021 roku szeroko pisał, jak niektórzy lekarze w Polsce polecali terapie amantadyną w pierwszych dniach infekcji. W tym samym czasie wirusolodzy i eksperci stanowczo się temu sprzeciwiali mówiąc, że lek ten nie działa na koronawirusa i nie wpływa na przebieg COVID-19.

Po tym, jak o leku rok temu zrobiło się głośno, Ministerstwo Zdrowia jako pierwsze podjęło decyzję, by przeprowadzić w tym zakresie niezbędne badania kliniczne. Miały one jednoznacznie rozstrzygnąć ten spór. Badania prowadzono niezależnie w Katowicach oraz w Lublinie.

Lek na chorobę Parkinsona nie jest cudownym lekiem na koronawirusa

Badania prowadzone w Katowicach jednoznacznie wykazały, że stosowanie amantadyny w leczeniu COVID-19 jest nieskuteczne. Te wyniki ujawniono opinii publicznej już w lutym 2022 roku, choć analizy były nadal prowadzone w kolejnych tygodniach. 11 lutego ubiegłego roku na stronie rządowej mogliśmy przeczytać, że terapia substancją jest nieskuteczna.

Badania nad skutecznością amantadyny w leczeniu infekcji koronawirusem prowadził profesor Konrad Rejdak. Nie udało mu się udowodnić, że substancja ma jakikolwiek wpływ na przebieg choroby. W dodatku profesorowi grozi zwrot 4 mln zł grantu, który otrzymał na te badania. Agencja Badań Medycznych stwierdziła, że prowadzone analizy nie spełniają standardów i norm.

Amantadyna to lek neurologiczny. Podawana jest pacjentom z chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym. Poza nieskutecznością terapii, podawanie tego leku osobom, którym podawać się go nie powinno, może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta.

następca putina

Prezydent nie ma nadziei. Chodzi o Putina i Ukrainę. Padły jednoznaczne słowa

public relations definicja wyjaśnij znaczenie

Znaczenie terminu Public Relations. Dlaczego działania PR są aż tak istotne?