w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Szokujące sceny w kościele w Toruniu. Wyciekło nagranie. „Zamknij ryj, sz**to!”

Do szokujących scen doszło w jednym z toruńskich kościołów w trakcie rekolekcji. Film przedstawiający mężczyznę bijącego kobietę wyciekł do sieci. Wszystko w ramach inscenizacji.

toruń kolbego rekolekcje nagranie
Fot. Twitter / gazeta.pl

Do szokujących scen doszło w ostatnich dniach w jednym z toruńskich świątyń. W trakcie rekolekcji dla młodzieży para odegrała u stóp ołtarza brutalną scenę ukazującą pobicie. Mężczyzna do leżącej na posadzce świątyni kobiety kierował też wulgaryzmy. Nagranie ukazujące to zdarzenie wyciekło do internetu.

Toruń rekolekcje. Nagranie zawierające wulgaryzmy wyciekło do sieci

Zamknij ryj, sz**to! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem” – można było usłyszeć w kościele w Toruniu w trakcie zajęć rekolekcyjnych. Do odegrania brutalnej scenki doszło tuż przed ołtarzem znajdującym się w świątyni św. Maksymiliana Kolbego w grodzie Kopernika. Organizatorem rekolekcji był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.

W trakcie scenki odgrywanej w ramach zajęć z młodzieżą młody mężczyzna w niezwykle brutalny sposób wyzywał dziewczynę, a następnie ciągnął za smycz, którą miała założoną na szyi. Kobieta była dodatkowo roznegliżowana. Zdarzenie to udało się nagrać, a filmik trafił szybko do internetu i wywołał falę oburzenia.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w reakcji na te wydarzenia już zapowiedział zgłoszenie sprawy do prokuratury. Do ujawnienia sprawy doszło na portalu miejskiego tylkotorun.pl, gdzie zamieszczono wspomniany film z rekolekcji. Udało się dziennikarzom ustalić, że w rekolekcjach uczestniczyli uczniowie toruńskich szkół ponadpodstawowych z terenu miasta.

Gdyby nie to, że chodziłem do tego kościoła będąc nastolatkiem, to bym nie uwierzył, że to w tym przybytku. A jednak, poznaję miejsce. Co to w ogóle miało być? – napisał na Facebooku Igor – jeden z internautów, który uczęszczał kiedyś do tego kościoła.

Sprawa trafi do prokuratury. „Katastrofa moralna”

Nagranie, które można zobaczyć też TUTAJ, zbulwersowało nie tylko mieszkańców miasta. Udało się osobie obecnej w kościele uwiecznić moment, jak młody mężczyzna udaje, że znęca się nad półnagą kobietą, następnie wyzywa ją, a potem przyciska do posadzki. Z relacji uczestników rekolekcji wynika też, że dziewczyna miała na szyi obrożę.

Reporterom portalu regionalnego tylkotorun.pl udało się też ustalić, że w trakcie tych dziwnych rekolekcji inscenizowano picie alkoholu. Zgodnie z obowiązującym w Polsce kodeksem karnym istnieje zakaz pokazywania tego typu scen nieletnim i młodzieży. Jak widać na nagraniu inscenizacja zawierała elementy przemocy o charakterze seksualnym.

Jeżeli w kościele mają być przedstawiane takie sceny, to nic dobrego dla młodzieży, skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Komentarze, które słychać, już o tym świadczą. Brak reakcji tej kobiety, nie uczy obrony przed przemocą, wręcz przeciwnie. Katastrofa moralna – napisała jedna z internautek na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku.

„Jest mi bardzo przykro, poniosły ich emocje”

Do scen, które miały miejsce w trakcie rekolekcji w świątyni odniósł się na łamach wspomnianego portalu ks. Mariusz Piotr Wojnowski, który jest dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Toruńskiej. Z jego wypowiedzi wynika, że scenkę zaprezentowali uczestnicy Grupy ELO. Zdaniem duchownego młodych poniosły emocje i jest mu bardzo przykro z tego powodu.

Chociaż w butelce z rzekomym alkoholem był sok, a całe zajście było jedynie odegraną scenką na potrzeby rekolekcji, to cała sprawa mocno bulwersuje. Jak zaznaczył ks. Wojnowski, mimo wszystko jest on świadomy, że tego dnia doszło do przekroczenia wszelkich granic. Z jego ust padło zapewnienie, że do takich zdarzeń już więcej nie dojdzie.

wojska usa w polsce ile

Tak wygląda sprzęt wojsk USA rozlokowany w Gdyni. To nagranie wgniata w fotel

13 emerytura kiedy wyplata netto tabela

13. emerytura będzie, ale na zeszyt. Nie uwierzycie, skąd rząd wziął na to środki