w ,

Niepokój o zdrowie papieża. Abp Gądecki: „Zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków…”

W tym tygodniu papież Franciszek pilnie trafił do szpitala i pozostanie tam przez kilka kolejnych dni. Nie wiadomo, czy pojawi się w Wielkanoc na uroczystościach, którym miał przewodniczyć.

papież w białej kurtce
Fot. Twitter / Przewodniczący Episkopatu @Abp_Gadecki; Wikipedia

Najważniejszy katolicki duchowny trafił kilka dni temu do szpitala z powodu poważnej infekcji dróg oddechowych. Niektóre media donosiły też o zawale serca, ale informacje te póki co nie zostały potwierdzone. Abp Gądecki zaapelował do Polaków o żarliwą o modlitwę za zdrowie Franciszka.

Franciszek w szpitalu. Przyczyną infekcja dróg oddechowych

W ostatnią środę marca tuż po cotygodniowej audiencji generalnej papież Franciszek został pilnie zabrany karetką do kliniki Gemelli. Powodem było nagłe pogorszenie się stanu zdrowia papieża. Sytuacja wymagała kompleksowego podejścia ze strony lekarzy. Obecnie papież jest poddany obserwacji w szpitalu.

Służby prasowe Watykanu potwierdziły póki co, że doszło do poważnej infekcji górnych dróg oddechowych, ale że nie jest to COVID-19. Leczenie choroby potrwa prawdopodobnie dłużej, dlatego papież pozostanie w szpitalu pod opieką lekarzy.

Jak czytamy na portalu „Wirtualna Polska„, stan zdrowia prawdopodobnie nie pozwoli Franciszkowi przewodniczyć w niedzielnej mszy. Ta miała się odbyć na Placu Świętego Piotra w związku z obchodami Niedzieli Palmowej. Katolicy na całym świecie wyczekują nowych informacji na temat stanu zdrowia Ojca Świętego.

Abp Gądecki apeluje: „Zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków…”

O wiele mniej spokojnie o stanie zdrowia papieża piszą dziennikarze włoskiej gazety „Libero„. Wskazują oni, że otoczenie papieża w Watykanie jest mocno zaniepokojone tym, co się wydarzyło. Podejrzewa się też, że biuro prasowe Watykanu nie ujawnia całej prawdy o stanie zdrowia Franciszka.

Część mediów rzeczywiście donosiła o zawale serca, ale nie znalazło to potwierdzenia w żadnym z oficjalnych komunikatów. Włoska prasa podaje jednak, że infekcje papieża udało się już opanować i po serii badań (w tym tomografem) udało się ustalić, że nie wykryto żadnych kardiologicznych problemów u Ojca Świętego.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zamieścił na swoim profilu na Twitterze apel skierowany do rodaków. Zwrócił się on do wszystkich wiernych z ogromną prośbą o tym, aby gorliwie modlić się za Franciszka.

kaczyński sepsa

Marek Suski potwierdził niepokojące wieści o zdrowiu Kaczyńskiego. „Miał początki…”

500 plus świadczenie realna wartość inflacja podwyżki podatków drożyzna

Sensacyjne wieści o 500 plus. Będą zmiany. Posłowie potwierdzają, że klamka zapadła