w ,

Popularne pierogi wycofane ze sklepów! Groźna bakteria. GIS ostrzega Polaków

Kilka dni przed świętami pojawiło się ostrzeżenie ze strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chodzi o popularne paczkowane pierogi.

gis wycofane produkty

Wielkanoc tuż tuż, a ze strony GIS pojawiło się kolejne ostrzeżenie. Okazuje się, że popularny produkt garmażeryjny, a konkretnie paczkowane pierogi z mięsem, muszą zostać pilnie wycofane ze wszystkich sklepów z powodu skażenia groźną bakterią.

Groźna bakteria w popularnych pierogach. GIS ostrzega

Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się w ostatniej chwili przed Wielkanocą ostrzeżenie. Chodzi o znane i lubiane przez Polaków pierogi z mięsem, które trzeba było pilnie wycofać ze wszystkich placówek handlowych. Powodem było skażenie groźną dla zdrowia bakterią.

Popularny produkt może nam stanąć w gardle, bo już kilka chwil po jego spożyciu można w najlepszym wypadku wylądować w toalecie, a w najgorszym w szpitalu. GIS ostrzegł rodaków, których dopadł szał świątecznych zakupów, przed popularnymi pierogami zawierającymi wieprzowe mięso.

Na szczęście bakterie Listeria monocytogenes wykryto jedynie w jednej partii produktu. Specjaliści z GIS apelują, by w razie spożycia pilnie udać się do lekarza. Producentem pierogów jest firma Wiejski Młyn Sp. z o.o., która natychmiast zareagowała na ten incydent i rozpoczęła procedurę usuwania towaru ze sklepowych półek.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu

  • Produkt: Pierogi z mięsem wieprzowym, 500 g
  • Data produkcji: 20 marca 2023 r.
  • Nazwa marki handlowej: Wiejski Młyn lub Swojscy
  • Numer partii: 079
  • Terminy przydatności do spożycia: 2023-04-11, 2023-04-12, 2023-04-15
  • Producent: Wiejski Młyn Sp. z o. o., Kolejowa 10A, 23-200 Kraśnik, weterynaryjny numer identyfikacyjny: PL 06074001 WE

Po zjedzeniu zakażonej bakterią pierogów może dojść u człowieka do bardzo ciężkich objawów, w tym do zapalenia płuc, biegunki, wymiotów, a nawet zapalenia spojówek i gorączki oraz silnych drgawek.

Nieleczone zakażenie Listerią może doprowadzić również do wystąpienia sepsy, co oznacza, że jest to bardzo groźne nie tylko dla zdrowia, ale i życia konsumenta.

artur barciś gdzie mieszka

Szokujące wyznanie Artura Barcisia. Mówi o chorobie. „Znalazłem się na granicy”

Biała kiełbasa na Wielkanoc? Ten trik sprawi, że rozpoznasz w sklepie najlepszą z nich