w ,

HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG

Kaczyński złożył Polakom życzenia. Internauci zauważyli na filmie coś niezwykłego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości jak co roku nagrał krótki filmik. Złożył w nim życzenia na Wielkanoc. Nie każdy jednak się spodziewał, że użyje takich słów.

jarosław kaczyński życzenia wielkanocne
Fot. Twitter / @pisorgpl

To prawdopodobnie pierwsze publiczne wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego w mediach od grudnia, gdy znalazł się w szpitalu. Oficjalny profil jego ugrupowania w mediach społecznościowych upublicznił krótkie nagranie z życzeniami z okazji Wielkanocy.

Jarosław Kaczyński złożył życzenia Polakom. Wszystkim!

Na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze, a także na Facebooku, można już zobaczyć życzenia wielkanocne Jarosława Kaczyńskiego. Pierwsze, co internauci zauważyli i uznali za niesamowite, to fakt, że prezes złożył je wszystkim Polakom bez wyjątku i bez względu na polityczne poglądy.

Co ciekawe, w pewnym momencie z ust Kaczyńskiego padł cytat z Jana Pawła II. To najprawdopodobniej celowy zabieg po ostatniej fali ataków hejtu skierowanego przeciwko Ojcu Świętemu, którego 18. rocznicę śmierci niedawno obchodziliśmy.

Drugą rzeczą wyraźnie widoczną na pierwszy rzut oka, to ogrom świątecznych tradycyjnych dekoracji. Za plecami Kaczyńskiego znajdował się z kolei pokaźny regał, na którym stały książki. Kolejne zdania wypowiadane przez szefa PiS przeplatane były pisankami, świątecznymi kartkami i kolorowymi kwiatami.

Cytat z Jana Pawła II i życzenie pokoju

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, święta ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa, święta odkupienia, święta, które są pamiątką najważniejszego wydarzenia w dziejach ludzkości. Najważniejszego dla chrześcijan, dla katolików, ale najważniejszego także dla tych wszystkich, którzy rozumieją sens dziejów rodu ludzkiego – powiedział prezes PiS.

Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości Wielkanoc jest świętem ważnym dla każdego indywidualnie, ale najważniejsze jest w tej tradycji to, że odnosi się ona bezpośrednio do naszego zbawienia, które ma nastąpić po naszej śmierci.

Kolejnym zaskoczeniem był właśnie cytat z Jana Pawła II. Chodzi raczej o fragment „rodzina Bogiem silna„, bo to rzeczywiście słowa papieża Polaka. Dalej prezes PiS nawiązywał do tego, aby dbać o wspólnotę, rodzinę i jej siłę. To w dalszej perspektywie ma przełożyć się na dobrą przyszłość.

Kolejnym zaskoczeniem był całkowity brak odniesień w życzeniach do bieżącej polityki. Jarosław Kaczyński życzył wszystkim, aby spełniło się marzenie o pokoju i spokoju. To zapewne nawiązanie do tego, co dzieje się tuż za naszą wschodnią granicą.

miedwiediew o polsce

Miedwiediew znów to zrobił. Kolejny raz pogroził Polsce. „Nie jest nikomu potrzebna”

Nie żyje polski aktor. Grał w serialu „Barwy szczęścia”. Zostawił żonę i dwójkę dzieci