w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Gen. Różański o niekorzystnym scenariuszu dla Polski. „Powinniśmy liczyć się z taką sytuacją”

Niemal dobę temu Rosja rozpoczęła drugą fazę wojny na Ukrainie. To decydująca bitwa, której wynik może mieć potworne znaczenia dla bezpieczeństwa Polski i jej sąsiadów.

mirosław różański twitter
Fot. Wikipedia / Fot. Wikipedia / Ministerstwo Obrony Narodowej - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:DGRSZ_01072015.jpg

To, co teraz dzieje się we wschodniej części Ukrainy, może być decydującym starciem w tej wojnie. Od wyniku bitwy o Donbas zależy teraz wszystko, w tym bezpieczeństwo krajów takich jak Polska. Generał Mirosław Różański ujawnia, co teraz może się zdarzyć.

Gen. Różański o decydującym starciu. Co będzie z Polską?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński poinformował wczoraj wieczorem, że Rosja rozpoczęła kolejną, drugą fazę wojny. Chodzi o masowy atak na Donbas, który następnie Putin chce wciągnąć w granice Federacji Rosyjskiej.

Istnieje wielkie zagrożenie, że ukraińskiemu wojsku nie wystarczy sił ani amunicji, by odeprzeć atak agresorów. Były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański w rozmowie z dziennikarzami „Faktu” ujawnił, jakie mogą być kolejne ruchy Putina biorąc pod uwagę wynik starcia o wschodnią Ukrainę.

Wojskowy twierdzi, że aktualnie ofensywa w Donbasie będzie decydująca dla przyszłości nie tylko Ukrainy, ale i Europy. Wygrana spowoduje, że Putin poczuje się pewniej i pójdzie dużo dalej po kolejne kawałki kontynentu.

Różański jest zdania, że brak powodzenia w Donbasie może wywołać u Putina poczucie, że jego działania nie dają żadnych rezultatów i należy się wycofać. Takiego rozwoju wydarzeń prezydent Rosji jednak nie bierze pod uwagę i liczy tylko i wyłącznie na zwycięstwo.

Putin odbuduje potencjał Związku Radzieckiego?

Powinniśmy liczyć się z taką sytuacją, że gdyby Putin jednak osiągnąłby sukces polegający na tym, że zająłby wschodnią Ukrainę, czyli Donbas (…), byłby zachęcony do podjęcia kolejnych kroków w celu realizacji swojej wizji odtworzenia terytorialnie i nie tylko potencjału, jaki kiedyś reprezentował związek radziecki – ujawnia gen. Mirosław Różański w rozmowie z mediami.

Obecnie kluczowe jest zachowanie integralności Ukrainy. Jeżeli wojna skończy się upadkiem gospodarczym tego kraju, to przez kolejne lata ciężko będzie go wyrwać z łap Putina. Nie będzie też mowy o tym, aby Ukraina weszła do struktur Unii Europejskiej.

Następnym krokiem może być spojrzenie Putina w kierunku państw bałtyckich, a może nawet i w kierunku Polski – przestrzega gen. Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych i obecny prezes Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints.

Atak Rosji na Polskę może być w kolejnych latach realnym scenariuszem. Od paru dni ponownie pojawiają się w ustach przedstawicieli zarówno Kremla, jak i Białorusi, różnego rodzaju groźby. Na przykład Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi stwierdził 19 kwietnia, że jeśli Polska nie przestanie eskalować konfliktu, to na jej terytorium nastąpią „zniszczenia, śmierć i eksplozje„.

Źródło: Fakt, Polsat News

ustawa o cmentarzach projekt

Kontrowersyjne zmiany w ustawie o cmentarzach. Wszystkie pomniki czeka demontaż?

2 zł warte 2000 destrukt

Za tę monetę można sporo dostać. Większość nie wie, że ma takie w portfelu