w ,

Beata Szydło oficjalnie potwierdza. Chodzi o 500 PLUS. Program czekają zmiany

Albo waloryzacja świadczenia, albo jego całkowita przebudowa i być może ograniczenie. Beata Szydło potwierdziła w RMF FM, że dyskusje już trwają.

500 plus świadczenie realna wartość inflacja podwyżki podatków drożyzna

Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a notowani partii rządzącej nie są zbyt zadowalające. W partii trwają więc kolejne rozmowy o tym, czy program Rodzina 500 plus zostanie zwaloryzowany, czy też przebudowany. Jedno jest pewne – jakieś zmiany nastąpią, co w rozmowie z RMF FM potwierdziła była premier Beata Szydło.

Idą zmiany w 500 plus. „Będziemy o tym dyskutować”

Choć program 500 plus nie spełnił swoich oczekiwań, to rząd raczej nie zdecyduje się na jego likwidację. Możliwe są jednak ograniczenia w postaci wprowadzenia progów dochodowych lub waloryzacja. Miedzy innymi to ma być tematem dyskusji podczas dwudniowej konwencji programowej PiS.

Podczas dzisiejszych rozmów programowych będziemy pewnie o tym dyskutować – potwierdziła oficjalnie w rozmowie z dziennikarzami RMF FM była premier Beata Szydło. To oznacza, że rząd planuje jakieś zmiany w programie. Te zapewne nastąpią jednak dopiero po wyborach.

Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” rozpoczął się 13 maja i potrwa dwa dni. Podczas tego spotkania polityków partii rządzącej wykuwać się mają kolejne pomysły programowe w związku ze zbliżającymi się jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Waloryzacja lub całkowita przebudowa

Gościem stacji RMF FM tej okazji była premier Beata Szydło, którą pytano o flagowy program Prawa i Sprawiedliwości, który firmowała własną twarzą jako szefowa rządu. Pytano ją o możliwe zmiany w programie 500 plus, które w 2015 roku dały partii zwycięstwo. Pomysłów na zmiany ma być sporo.

500 plus jest symbolem tego, co się wydarzyło w ostatnich latach, jeśli chodzi o wsparcie rodzin. Jest oczywiście dyskusja, czy program 500 plus trzeba zwaloryzować, czy może powinien on wyglądać inaczej – potwierdziła Beata Szydło. To może oznaczać, że program w obecnej formie nie przetrwa.

W trakcie konwencji programowej dyskutowane mają być też propozycje dla osób lepiej zarabiających, które na PiS raczej nie głosują. Powodem jest to, że to właśnie te grupy są obkładane podatkami i daninami i finansują pozostałe grupy społeczne. PiS ma jednak przedstawić jakieś propozycje dla tzw. klasy średniej oraz firm.

anakonda 2023 ustka kiedy

„Nigdy wojna nie była tak blisko”. Prezydent Duda komentuje poranny Alert RCB

eligiusz grabowski nie żyje

Nie żyje aktor z „Klanu”. „Dziękujemy za wszystko, co dałeś jako aktor i człowiek”