w ,

Uwaga rodzice! Zmiana w zasiłku macierzyńskim. 17 maja mija termin. Można sporo zyskać

Tylko do 17 maja rodzice pobierający do tej pory zasiłek macierzyński mogą składać wnioski o ustalenie nowej wysokości zasiłku. Można sporo zyskać.

polski ład ulga podatkowa podatki pit rozwiedzeni bez ślubu

ZUS apeluje do wszystkich rodziców, którzy pobierają zasiłek macierzyński. – Jesteś rodzicem, który na dzień 26 kwietnia pobierał zasiłek macierzyński? Tylko do 17 maja masz czas, aby złożyć do ZUS wniosek o ustalenie nowej wysokości zasiłku – czytamy w komunikacie instytucji.

Zasiłek macierzyński 2023. 17 maja mija ważny termin

W związku ze zmianami w Kodeksie pracy od 26 kwietnia, zmieniają się przepisy dotyczące zasiłku macierzyńskiego i chorobowego. Zasiłek macierzyński za okres urlopu rodzicielskiego przysługuje za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlop rodzicielskiego.

Ponieważ okres urlopu się wydłużył, dłuższy jest też czas, przez który przysługuje zasiłek. Poniższa tabela pokazuje, jaka jest zależność między długością wypłaty zasiłku macierzyńskiego a liczbą dzieci urodzonych przy jednym porodzie lub przyjętych na wychowanie.

Osoba ubezpieczona, która na 26 kwietnia 2023 r. pobiera zasiłek macierzyński za okres urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego, ma prawo do zasiłku na nowych zasadach.

Aby otrzymać zasiłek w nowej wysokości, złóż wniosek między 26 kwietnia a 17 maja 2023 r. Jeżeli tego nie zrobisz, będziesz otrzymywać zasiłek w dotychczasowej wysokości. Zasiłek macierzyński w zmienionej wysokości przysługuje od 26 kwietnia 2023 r. do końca urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego.

Osoba ubezpieczona, która przed 26 kwietnia 2023 r. złożyła wniosek o zasiłek macierzyński, ale na 26 kwietnia 2023 r. jeszcze go nie pobiera, może skorzystać z zasiłku macierzyńskiego w nowej wysokości.

Aby otrzymać zasiłek w nowej wysokości, złóż wniosek między 26 kwietnia a 17 maja 2023 r. Jeżeli tego nie zrobisz, będziesz otrzymywać zasiłek w wysokości, która została ustalona na podstawie wniosku złożonego przed 26 kwietnia 2023 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Niektóre emerytury będą wypłacane rzadziej niż co miesiąc? Zaskakujące plany

białoruski balon szpiegowski

Gen. Skrzypczak ma złe wieści. Chodzi o białoruski balon. „Lepiej, żeby się…”