w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Kreml ostrzega przed eskalacją wojny. „Storm Shadow” spędzają Putinowi sen z powiek

Rosjanie panicznie boją się rakiet „Storm Shadow”, które właśnie trafiły na wyposażenie Ukrainy. Pociski podobno już zostały użyte w ostatnich dniach na froncie.

adm 160b mald storm shadow

Amerykanie nie zdecydowali się podarować Ukraińcom rakiet dalekiego zasięgu. Zrobiło to zatem wojsko Wielkiej Brytanii i już widać pierwsze sukcesy. Ostatnie dni dla Rosji na Ukrainie są bardzo trudne. Rosjanie wycofują się z Bachmutu i odnoszą na froncie porażkę za porażką.

ADM-160B MALD „Storm Shadow” już na Ukrainie. Rosja wpadła w prawdziwą panikę

Skuteczność pocisków Storm Shadow wynosi aż 97%. Broń ta jest bardziej mobilna niż amerykańskie pociski ATACMS, posiada bardziej zaawansowany system celowania, może uderzać w poruszające się obiekty, a także penetrować żelbet i ziemię. Storm Shadow jest w stanie z powodzeniem zniszczyć nawet most łączący Krym z Rosją.

Broń trafiła już na Ukrainę i odnosi pierwsze sukcesy. Opracowane wspólnie przez Wielką Brytanię i Francję pociski dalekiego zasięgu to prawdziwe wunderwaffe w rękach broniących się Ukraińców. Zasięg przekracza 250-300 km, co powoduje, że armia może uderzać w dalekie zaplecze Rosjan. I już to robi.

Ukraina odnosi w ostatnich dniach spore sukcesy. To jeszcze nie jest zapowiadana wielka kontrofensywa (właściwie nie wiadomo, czy taka będzie miała miejsce), ale na kilku kierunkach frontu rozpoczęły się działania „czyszczące„.

Chodzi o silne uderzenia w zaplecze logistyczne Rosji. 13 maja z kolei udało się zniszczyć trzy rosyjskie maszyny – śmigłowiec i dwa myśliwce. Rano dwa rosyjskie śmigłowce Mi-8, jeden myśliwiec Su-35 i jeden Su-34 zostały zestrzelone w obwodzie briańskim.

Kreml się odgraża i ostrzega przed eskalacją

Moskwa wyraźnie zaniepokojona dostarczeniem tego typu pocisków Ukrainie już zastrzegła sobie „prawo do podjęcia działań w celu zneutralizowania zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z użycia przez Ukrainę brytyjskich pocisków manewrujących” – wynika z komunikatu rosyjskiego MSZ.

Traktujemy tę decyzję jako kolejny wyjątkowo wrogi krok Londynu, mający na celu dalsze zasilenie Ukrainy bronią i doprowadzenie do poważnej eskalacji sytuacji w strefie specjalnej operacji wojskowej – napisał resort spraw zagranicznych Rosji.

Kreml ostrzegł też, że Rosja jest już „gotowa przekroczyć wszelkie granice i wynieść konflikt na zupełnie nowy poziom pod względem zniszczeń i ofiar śmiertelnych„. Jest to jednak tylko groźna retoryka, za którą z reguły nie idą żadne poważne czyny.

marynarki męskie wyprzedaż promocja

Marynarki męskie w różnych okazjach: Jak nosić je z elegancją i stylowym wdziękiem

jasnowidz jackowski najnowsze przepowiednie

Jackowski wziął zdjęcie Dudy do ręki. Szok! „Za każdym razem, jak dotykam prezydenta…”