w

Donald Tusk ostro o PiS: „Włos się jeży na głowie…”

Donald Tusk ponownie przypomniał nam o swoim istnieniu. W ten politycznie gorący dzień zabrał głos komentując partię rządzącą. Nie pozostawił na PiS suchej nitki.

doald tusk o rządzie pis morawiecki szumowski
Fot. YouTube / Onet News

Donald Tusk ponownie przypomniał nam o swoim istnieniu. W ten politycznie gorący dzień zabrał głos komentując partię rządzącą. Nie pozostawił na PiS suchej nitki.

Donald Tusk o rządzie: „Wszystko się rozsypało”

4 czerwca 2020 r. to był niezwykle emocjonujący dzień, jeśli chodzi o politykę. Rafał Trzaskowski oficjalnie rozpoczął zbieranie podpisów, a w Sejmie głosowano nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego i Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki wystąpił dziś nagle z prośbą do Sejmu o udzielenie wotum zaufania jego ekipie. Po płomiennym, patriotycznym przemówieniu z mównicy, rozpoczęła się gorąca debata. Wotum zaufania oczywiście rząd dostał, bo ma w izbie większość.

Zaufanie się albo ma, albo nie. Ta ekipa na pewno go nie ma – skomentował były szef Rady Europejskiej. Dziś osobiście też zaangażował się w zbiórkę podpisów na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

Donald Tusk stwierdził ostro, że rządowi Kaczyńskiegowszystko rozsypało się przy pierwszej poważnej próbie, jakiej został poddany obecny rząd – czyli pandemii„. Jego zdaniem rządzący mieli w ostatnich latach po prostu dobrą koniunkturę i łatwe czasy, dlatego tak dobrze szło im sprawowanie władzy. Tusk odniósł się też do rzekomej afery wokół Łukasza Szumowskiego. Skomentował to krótko: „Włos się jeży na głowie!„.

Donald Tusk zbiera podpisy dla Rafała Trzaskowskiego

Donald Tusk osobiście pojawił się na ulicach Brukseli, by wśród zainteresowanych obywateli Polski zbierać podpisy poparcia na rzecz Rafała Trzaskowskiego. „Obiecałem sto podpisów. W godzinę zebraliśmy trzysta. I zbieramy dalej” – pochwalił się były premier.

Żal mi Pana Tuska. Muszę coś dobrego o nim powiedzieć: Dobrze, że go już nie ma w Polsce – skomentował to jeden z internautów. – Jesteś ostatnim który powinien wtykać ręce w Polskie sprawy. Za ugodę z komuchami, Amber Gold, wiek emerytalny, działanie na szkodę Polski… – napisał inny z czytelników.

Źródło: Wirtualna Polska

państwowe sklepy spożywcze

Tesco już wkrótce będzie polskie? Rząd ma konkretny plan

mateusz damięcki kaczyński chamska hołota ultimatum

Mateusz Damięcki ostro do Kaczyńskiego: „Daję panu 24 godziny”