w

Ostre słowa Morawieckiego. Nagrał filmik. „Apeluję do wszystkich o zdrowy rozsądek”

Premier Mateusz Morawiecki zareagował jednoznacznie na ostatnie doniesienia medialne dotyczące obecności najemników z Grupy Wagnera u naszych granic.

wojna z rosją trzecia wojna światowa putin
Atmosfera wojny wisi w powietrzu. Fot: Adam Guz/KPRM (album otwarty KPRM).

Premier Mateusz Morawiecki ostro zareagował na sytuację, która ma miejsce na naszej granicy z Białorusią. Jednocześnie udostępnił w internecie film z apelem do wszystkich Polaków o to, aby nie wpisywać się w narrację Putina i Kremla.

Mateusz Morawiecki apeluje „do wszystkich Polaków o zdrowy rozsądek”

Zdaniem szefa rządu żaden Polak w obliczu zagrożenia jako obywatelowi kraju frontowego nie wolno podejmować działań, które wpisują się wprost w zaplanowane przez Wagnerowców i Białoruś prowokacje. Wszystko to, co ma miejsce w ostatnich dniach, a dotyczy obecności najemników przy naszej granicy, to próby skłócenia naszego narodu i wywołania paniki.

Apeluję do wszystkich o zdrowy rozsądek i niewpisywanie się w prowokacje Wagnerowców i Łukaszenki. Nie pozwolimy wam destabilizować Polski! Nasz rząd na to nie pozwoli – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Do postu dołączył swoje przesłanie w formie nagrania prosto ze swojego gabinetu.

W nagraniu premier Morawiecki nawiązał do tego, że przez ostatnie dwa lata nasz kraj jest nieustannie celem hybrydowego ataku ze strony Białorusi oraz Rosji. Szef rządu przypomniał też, że tylko na przestrzeni lipca 2023 roku było aż 16 tys. prób przekroczenia naszej granicy przez nielegalnych migrantów inspirowanych przez białoruskie służby.

„Polska jest bezpieczna siłą naszej armii i służb”

Premier Morawiecki ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa Polski oraz państw sąsiednich poinformował też rodaków, że spotka się z prezydentem Litwy w zagrożonej atakiem hybrydowym i prowokacjami Wagnerowców miejscu, czyli na terenie Przesmyku Suwalskiego.

Żadnemu Polakowi nie wolno wpisywać się w prowokacje wagnerowców, Łukaszenki i Putina. Niezależnie od tego, jakie są jego pobudki. Apeluję do wszystkich o zdrowy rozsądek. O niepoddawanie się atmosferze kreowanej przez niektórych. Polska jest bezpieczna siłą naszej armii i służb, a także siłą sojuszy, w których jesteśmy – stwierdził szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

wspólny rachunek maklerski

Wspólny rachunek maklerski – czy to możliwe?

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

„Wojska dotrą do granicy z Polską”. Szokujące słowa Rosjanina. Ujawnił prawdziwy cel Putina