w

Zostały nam góra dwa lata. Kaczyński wprost: „Nie trzeba już, mam nadzieję, nikomu tłumaczyć”

Kampania wyborcza trwa, a politycy starają się wszystkimi sposobami namówić społeczeństwo do oddania głosu. Jednocześnie podejmowane są ważne decyzje dotyczące bezpieczeństwa Polski.

kaczyński wojna na ukrainie
Fot. Twitter/ @pisorgpl

Wybory parlamentarne już niebawem. Poparcie dla PiS na ostatniej prostej zaczęło znów rosnąć. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, partia Kaczyńskiego ma kilka punktów procentowych przewagi nad Koalicją Obywatelską. W cieniu wyborów podejmowane są jednak ważne decyzje.

Ważna deklaracja Kaczyńskiego. To się stanie już za dwa lata

Jarosław Kaczyński mimo trwającej kampanii wciąż zajmuje się głównie bezpieczeństwem kraju. Z jego ust padła właśnie stanowcza deklaracja, że dojdzie do rozbudowy naszych zdolności wojskowych do tego stopnia, że będziemy mieli najprawdopodobniej najlepiej wyposażoną armię w Europie.

To stać się ma już za dwa lata. Nie wiadomo jednak, czy planów tych nie pokrzyżuje ewentualna przegrana w październiku lub brak większości mimo wygranej. Obietnica ta padła w Kielcach, gdzie obywa się 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Jak czytamy na portalu Onet.pl, Jarosław Kaczyński napisał list do osób, które pojawiły się na wspomnianych targach zbrojeniowych. Napisał w nim, że przed Polską stoi wiele wyzwań jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a tuż za rogiem ma miejsce „rosyjska barbarzyńska agresja„. Polsce grożą też działania hybrydowe na granicy.

Nie trzeba już, mam nadzieję, nikomu tłumaczyć, jak ważne są sprawy bezpieczeństwa, a zatem i tego typu targi. Za dwa lata (…) będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie – napisał wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wróci obowiązkowa służba wojskowa?

Zdaniem Kaczyńskiego wojsko niestety sporo kosztuje i musi te koszty ponieść całe społeczeństwo i wszystkich podatników. Uważa on też, że obecnie dopiero nadrabiamy zaległości, które powstały w trakcie rządów poprzedników. Wiele też wskazuje na to (eksperci również to potwierdzają), że po wyborach odwieszona zostanie obowiązkowa służba wojskowa.

Zwiększyliśmy wydatki na obronność, zintensyfikowaliśmy proces rozbudowy i modernizacji naszego wojska. Jednocześnie odbudowujemy to, co zniszczyli nasi poprzednicy, odtwarzamy flankę wschodnią, przywracając na niej zlikwidowane jednostki wojskowe oraz wzmacniając ochronę naszych granic – wymienił Kaczyński cytowany przez „Super Express„.

brak paliwa na stacjach

Brak paliwa na stacjach w Polsce. Internet zalała fala zdjęć nieczynnych dystrybutorów

złodzieje na działkach

Policja apeluje do właścicieli działek w całej Polsce. Można wpaść w ogromne kłopoty