w

Rossmann wprowadza super rozwiązanie. Kobiety długo na to czekały!

W sklepach Rossmann testowana jest aktualnie nowa funkcjonalność, która zadowoli głównie kobiety. Jeśli plany się zrealizują, to będzie to prawdziwy przełom.

rossmann
Fot. YouTube / Rossmann Polska

Używasz dużo płynów do prania, szamponów i innych płynów? W takim razie na pewno szybko Ci się kończą. Z pomocą przychodzi sieć Rossmann. Niebawem będzie można po prostu iść z pustą butelką do sklepu i ją na miejscu napełnić ulubionym kosmetykiem.

Rossmann ruszył z testami, póki co w Czechach

Ulubiona sieć drogerii – Rossmann – prowadzi aktualnie w Czechach program pilotażowy. Jego celem jest ograniczenie zużycia plastiku. W większych miastach mieszkańcy mogą już kupować lubiane przez siebie produkty w opakowaniach wielorazowego użytku. Do napełniania służą odpowiednie automaty. Obecnie w tym kraju są one testowane w 140 sklepach i potrwa to do końca 2020 r.

Aktualnie w testowanych urządzeniach można napełnić butelki ośmioma produktami, ale za to najczęściej używanymi na co dzień: płynami do prania, płynami do płukania tkanin i mycia naczyń, kosmetyki pod prysznic i szampony.

Kiedy plastikowa rewolucja w Polsce?

W Polsce istnieją już sklepy, które umożliwiają łatwe uzupełnianie ulubionych produktów kosmetycznych do własnych opakowań. Sposób, w jaki Rossmann podchodzi do tematu walki z plastikiem daje sporo nadziei. Liczymy na to, że jeśli czeskie testy się udadzą, to rozwiązanie wejdzie szeroko do Polski.

Przedstawiciele Rossmann w Polsce nie wykluczają takiej opcji. Jednak za wcześnie, by cokolwiek w tej kwestii powiedzieć. Zużywanie mniejszej ilości plastiku leży na sercu coraz większej liczbie firm i to jest dobry trend. Bez trudu znajdziemy już teraz szampony w kostkach czy pomadki w tubkach z papieru.

Na całym świecie problem plastiku rośnie i póki co nie potrafimy sobie poradzić z produkcją opakowań tego typu na masową skalę. Do tej pory na całym świecie przetworzono podobno zaledwie 1/10 wyprodukowanego plastiku, co jest jednak niewielką ilością. Wychodzi więc na to, że wciąż o ekologii więcej mówimy, niż w tej kwestii jest robione.

Źródło: innpoland.pl

ania lewandowska

Lewandowska oszukuje swoich fanów? „Słabo Aniu…”

inflacja

Przed nami fala podwyżek. Inflacja zagląda nam do portfeli