w

HAHAHA!HAHAHA!

Kompromitująca wpadka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przyłapano ją na…

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zaliczyła poważną wpadkę. Prostować jej słowa musiał rzecznik prezydenta.

małgorzata kidawa-błońska
Fot. YouTube/Platforma Obywatelska

Małgorzata Kidawa-Błońska nie zna organizacji międzynarodowych, do których należy Polska? Takie wnioski można wysnuć po jej wpadce w wywiadzie udzielonym stacji TVN24.

Jak wizyta Komisji Weneckiej może być nielegalna? To jest ciało unijne, a my jesteśmy członkiem UE – stwierdziła wicemarszałek Sejmu w rozmowie. Problem w tym, że to kompletna bzdura.

Komisja Wenecka to skrócona nazwa Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo. To powołany w 1990 roku organ doradczy Rady Europy (a nie Unii Europejskiej, jak twierdzi Kidawa-Błońska). W jego zakresie obowiązków możemy znaleźć sprawy związane z prawem konstytucyjnym.

Po wpadce Kidawy-Błońskiej gorąco zrobiło – jak zawsze w takich sytuacjach – w mediach społecznościowych. Uszczypliwy komentarz zamieścił np. Błażej Spychalski, rzecznik Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

– Uprzejmie przesyłam link do zapoznania się z tym czym dokładnie jest komisja wenecka. Szczególnie polecam fragment Komisja Wenecka jest organem Rady Europy i nie należy jej mylić z instytucjami Unii Europejskiej. Nie trzeba dziękować” – napisał na swoim oficjalnym kanale na Twitterze.

Fani rządu Prawa i Sprawiedliwości wytykają kandydatce Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski braki w podstawowej wiedzy i… trudno im się dziwić. Małgorzata Kidawa-Błońska z pewnością przez najbliższe kilka dni może być jednak obiektem mniej lub bardziej uszczypliwych żartów ze strony jej oponentów.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została nie tak dawno oficjalnym kandydatem na prezydenta. Niespodzianki tutaj nie, bowiem od dawna było wiadomo, kogo Platforma Obywatelska wystawi. Jest jednak jedno zaskoczenie – to niskie poparcie Kidawy wewnątrz partii matki.

Milena Łuczak

Ona też podbije Glasgow? Szkoci mogą szybko pokochać tę Polkę

ania lewandowska

Lewandowska oszukuje swoich fanów? „Słabo Aniu…”