w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Niewyobrażalna krzywda. Zwyrodnialec zatłukł psa młotkiem

Degenerat nie dość, że brutalnie zabił zwierzę, to jeszcze potem zbezcześcił jego ciało. Na szczęście już zajęła się nim dolnośląska policja.

policja zatrzymanie pies lubań
Fot. Dolnośląska Policja

Dolnośląska policja zatrzymała mężczyznę, który w brutalny sposób zabił swojego psa. Degenerat uderzał zwierzę młotkiem w głowę aż do zgonu.

Co odkryła policja?

W czwartek 23 stycznia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony, że jeden z mieszkańców prawdopodobnie zabił swojego psa – informuje Dolnośląska Policja. Świadczy to ni mniej nie więcej o tym, że zwierzę przeraźliwie krzyczało. Tak głośno, że usłyszeli je sąsiedzi.

POLECAMY:
Tragedia we Wrocławiu. Dostał szlaban na komputer, chciał się zabić

W rezultacie na wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol, który zastał w nim 65-letniego mężczyznę. Na posesji ujawniony został wózek dwukołowy, w którym znajdowało się przykryte słomą oraz odchodami truchło psa.

W toku dalszych czynności policjanci na terenie posesji znaleźli także młotek oraz łopatę ze świeżymi śladami krwi. Jasno świadczą one o tym, jakie zdarzenie miało tam miejsce chwilę wcześniej.

Co dalej?

Policjanci zatrzymali podejrzanego i przekazali do dyspozycji prokuratora rejonowego, który to wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Zastosowanie tymczasowego aresztowania ma na celu zabezpieczenia prawidłowego toku dalszego postępowania. W tym przypadku jest ono uzasadnione, ponieważ oskarżonemu grozi surowa kara. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem osobie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono sprawca posiadał jeszcze innego psa, który jednak został mu wcześniej odebrany i przekazany odpowiednim służbom.

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Kary za znęcanie się nad zwierzętami opisano w Ustawie o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 r. Art. 35 tej ustawy opisuje dokładnie odpowiedzialność karną za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem.

Wedle przepisów kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli jednak sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Dolnośląska Policja

bramka słupek rob rensenbrink

Legendarny piłkarz nie żyje. Zapamiętamy go z jednej sytuacji

pilne

Wielka tragedia. Jedna z największych gwiazd sportu zginęła w wypadku