w

Prezydent Andrzej Duda ogłosił ważną decyzję, zgromadzeni wpadli w zachwyt

Prezydent Andrzej Duda przebywał dziś z wizytą w Lubartowie, gdzie spotkał się z mieszkańcami. W trakcie przemówienia ogłosił ważną deklarację.

andrzej duda wybory
Fot. TVP

Prezydent Andrzej Duda przebywał dziś z wizytą w Lubartowie, gdzie spotkał się z mieszkańcami. W trakcie przemówienia ogłosił ważną deklarację.

Andrzej Duda: „Tak, proszę państwa, będę…”

Tak, proszę państwa, będę kandydował w wyborach prezydenckich – ogłosił oficjalnie Andrzej Duda. Zgromadzony tłum wiwatował i skandował „dziękujemy!” oraz „Andrzej Duda!”.  Kilka godzin wcześniej marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała konkretny termin wyborów prezydenckich, czyli 10 maja 2020 r.

Bardzo mi zależy na tym, żeby rozwój Polski, którzy w ostatnich latach tak dobrze postępuje nadal trwał – dodał Andrzej Duda.

Prezydent stwierdził jednoznacznie, że przez Polską stoi jeszcze wiele bardzo ważnych zadań. W jego mniemaniu należy przede wszystkim w sposób mądry dokończyć trwającą reformę wymiaru sprawiedliwości. Zgodnie ze słowami Andrzeja Dudy jest to wg niego podstawowa sprawa do załatwienia.

„Chcę, żeby Polakom żyło się coraz lepiej”

Podczas swojego przemówienia prezydent Andrzej Duda przyznał, że teraz jest dobry czas dla Polski, a nawet coraz lepszy. Cieszył się, że rośnie nasza zamożność na tle państw Europy i świata i ona ciągle rośnie.

Zauważył, że Polska jest aktualnie szóstym gospodarczo państwem w Unii Europejskiej. Prezydent przekonywał też, że chce, aby kraj należał do grupy najbogatszych państwa świata. Jednak jako swoją największa ambicję i wyzwanie wymienił to, co jego zdaniem jest najistotniejsze – żeby obywatelom żyło się coraz lepiej.

W wystąpieniu nie brakowało też komplementów. Prezydent Duda chwalił mocno rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Deklarował, że podpisze każde dobrze i solidnie przygotowane ustawy tego rządu, jeśli tylko – w jego ocenie – będą one działać wspierająco na społeczeństwo i dalszy rozwój kraju.

Andrzej Duda pod koniec zwrócił również uwagę na to, że w Polsce gościł prezydent Francji Emmanuel Macron. Ma to oznaczać, ze inne silne kraje się z nami liczą.

Spięcie z młodym ekologiem

Pod koniec wizyty wystąpienie Dudy przerwał młody chłopak, który zadał pytania o aktualne działania rządu na rzecz ochrony klimatu. Miał ze sobą kartkę z dużym napisem „chroń klimat”.

Prezydent zaprosił go bliżej sceny i przez kolejne 10 minut odpowiadał na zadane pytanie. To, co starał się najmocniej akcentować to fakt, że nasz przemysł jest już zmieniany, ale musi to się dziać stopniowo, by chronić miejsca pracy.

Źródło: interia.pl, gazeta.pl, tvp.info

ceny żywności

Hipermarkety ostrzegają! „Będziemy podnosić ceny żywności”

bramka sms plus zamkniecie

Plus zamyka popularną niegdyś usługę. Korzystaliśmy z niej non-stop