w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Jarosław Kaczyński dostał się na operację bez kolejki? W internecie wrze

Chodzą słuchy, że szef PiS Jarosław Kaczyński miał zrobioną operację kolana bez czekania w kolejce. Ministerstwo Zdrowia postanowiło uciąć spekulacje.

jarosław kaczyński endoproteza kolano
Fot. YouTube / Pudelek

Chodzą słuchy, że szef PiS Jarosław Kaczyński miał zrobioną operację kolana bez czekania w kolejce. Minister Zdrowia postanowił odnieść się do bulwersującej sprawy.

Ministerstwo Zdrowia ucina spekulacje

Ministerstwo Zdrowia postanowiło sprostować nieprawdziwe informacje pojawiające się w mediach za sprawą jednej z posłanek Lewicy (Hanny Gill-Piątek), która od dawna prosiła o wyjaśnienia. Wg niej istniało duże prawdopodobieństwo, że prezes Prawa i Sprawiedliwości był w jakiś sposób faworyzowany w kolejce do zabiegu, ale też w trakcie rehabilitacji i opieki lekarzy.

POLECAMY:
Andrzej Duda może być szczęśliwy. W tym sondażu nie ma sobie równych

Żaden pacjent, nie chciałby, aby informacje o jego leczeniu, przetwarzane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, były wykorzystywane jako instrument walki politycznej – stwierdził w rozmowie z mediami Janusz Cieszyński, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

POLECAMY:
Rakotwórczy składnik w żywności. Pilny apel do premiera o wycofanie go z obrotu

Posłanka Lewicy zadała pytanie o szefa PiS drogą oficjalną. Interesowało ją głównie to, ile razy prezes Jarosław Kaczyński przekładał termin planowanej operacji kolana oraz jak długo oczekiwał na wykonanie zabiegu. Kontekst jest oczywisty – pacjenci nie mogą bowiem przekładać w nieskończoność zaplanowanych terminów na tak skomplikowane zabiegi operacyjne.

Prezes zwlekał przez wybory

Prawdą jednak jest, że Jarosław Kaczyński rzeczywiście operację odwlekał. Głównym powodem tego było jednak jego zaangażowanie w bieżącą politykę, a konkretnie dwie duże kampanie polityczne w 2019 roku.

POLECAMY:
Koronawirus: Ujawniono prawdziwe dane? Te liczby zastanawiają

Mowa oczywiście o wyborach do Parlamentu Europejskiego i parlamentarnych Szef PiS miał ostatecznie robiony zabieg w dniu 2 grudnia, czyli ok. dwa tygodnie po zaprzysiężeniu rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Endoproteza – ile się czeka?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, okres oczekiwania pacjenta na operację zależy tylko i wyłącznie od stanu zdrowia. Jeżeli więc mamy do czynienia z koniecznością pilnej interwencji, traktowany jest inaczej niż jak przypadek stabilny. Nie wiadomo jednak nadal, czy prezes PiS trafił na szpitalną salę jako pacjent pilny, czy właśnie stabilny.

POLECAMY:
Gigantyczna kasa dla TVP zaklepana. Posłanka PiS pokazała środkowy palec

Prezes PiS to bez wątpienia ważna osoba (były premier, obecny poseł). Bez problemu miał prawo skorzystać w takim wypadku z pomocy lekarskiej szpitala podlegającego Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie skorzystał z tej opcji wybierając szpital w Otwocku, gdzie na wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego czeka się najkrócej.

Burza o kolano prezesa zaczęła się m.in. po tym, jak „Super Express” opublikował zdjęcia pokazujące ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Miał pojawić się w otwockim szpitalu (tam, gdzie operację miał robioną Kaczyński). W oficjalnym oświadczeniu Ministerstwa Zdrowia czytamy, że Szumowski nie posiadał wtedy informacji dotyczących tego, o co pytała posłanka Lewicy. Odpowiedź zatem była – delikatnie mówiąc – wymijająca.

Źródło: WP.pl, Ministerstwo Zdrowia, Super Express

Zobacz także:

degeneratka zagłodzony pies lusia

Degeneratka zagłodziła psa na śmierć. Nie popisała się też policja

dean koontz koronawirus wuhan

Przewidział koronawirusa… 39 lat temu? Niebywała historia