w ,

Maseczki wielorazowe. Polacy szukają ich w internecie

Maseczki wielorazowe i ochronne za moment będą najbardziej poszukiwanym towarem, bo rząd wprowadza od 16 kwietnia obowiązek ich noszenia.

Maseczki wielorazowe gdzie kupić bawełniane maseczki z filtrem ochronne na twarz

Maseczki wielorazowe, maseczki bawełniane i inne środki ochronne za moment będą najbardziej poszukiwanym towarem, bo rząd wprowadza od 16 kwietnia obowiązek ich noszenia. Duże braki tego towaru w aptekach, podobnie jak rękawiczek ochronnych, powodują, że wiele osób szuka o tym informacji.

Maseczki ochronne – maska na twarz to towar deficytowy

Czego najczęściej szukamy w sieci? Próbujemy dowiedzieć się, gdzie kupić maseczki wielorazowe oraz ile kosztują i jak je prać. Sprawdziliśmy najpopularniejsze odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania użytkowników internetu.

Gdzie kupić maseczki wielorazowe bawełniane? Od kiedy trzeba nosić maseczki? Nakaz noszenia maseczek i rozporządzenie ministra zdrowia

Aktualnie jednorazowe maseczki nie są dostępne w ogólnodostępnej sprzedaży lub są do kupienia w wyjątkowo ograniczonych ilościach. Brak maseczek jednorazowych w aptekach powoduje, że coraz częściej decydujemy się na zakup maseczek wielorazowych. Bywa też, że korzystamy z maseczek wykonywanych samodzielnie.

Ochronne maseczki wielorazowe można w tej chwili kupić m.in. na Allegro lub innych serwisach aukcyjnych i e-commerce. Cena ochronnej bawełnianej maseczki wielorazowej najczęściej wynosi około 10-20 złotych.

W przypadku braku towaru w sklepach czy aptekach, bawełnianą ochronną maseczkę wielorazową na twarz można bez problemu wykonać samodzielnie w domu, a dodatkowo dokupić do niej filtr ochronny. Należy jednak pamiętać, że takiego filtra nie można prać! ALLEGRO MASECZKI – OFERTY

Kwestie bezpieczeństwa, czyli jak prać maseczki ochronne wielorazowego użytku i maseczki z filtrem? Nakaz noszenia maseczek w pracy

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby nie dotykać maseczki od jej zewnętrznej strony. Pozwoli to uniknąć kontaktu z zarazkami, które zapewne znajdą się na materiale. Po zdjęciu maseczki nie należy kłaść jej na innych przedmiotach typu taborety, szafki, stoły, krzesła czy blaty. Najlepiej maseczkę po użyciu umieścić w szczelnym opakowaniu, następnie wyprać.

Maseczki wielorazowe należy prać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Taka temperatura bez problemu zabija koronawirusy i inne zarazki. Najpewniejszym sposobem jest jednak potraktować maseczkę wielorazową temperaturą 90 stopni Celsjusza. Po wypraniu i wysuszeniu maseczek należy je następnie wyprasować używając dużych temperatur (nawet 100-110 stopni). Maseczki wielorazowe należy po upraniu i wyprasowaniu przechowywać w czystym miejscu.

Nowe obostrzenia – obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Czy dzieci muszą nosić maseczki? Od kiedy maseczki będą obowiązkowe? Nakaz zakrywania ust i nosa

O obowiązku noszenia maseczek poinformował dziś na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. Bezwzględny obowiązek (pod rygorem kary) zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej będzie dotyczył wszystkich osób i zostanie wprowadzony od czwartku, 16 kwietnia. Rząd jeszcze mocniej chce walczyć z koronawirusem.

Zobacz także:

łukasz szumowski ranking zaufania onet ibris koronawirus

Łukasz Szumowski liderem rankingu zaufania. Opozycja traci

odrodzenie państwa islamskiego

Państwo Islamskie szykuje się do ataku. Chce wykorzystać koronawirusa