w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Kim jest Christian Paul? Kontrowersje po emisji Wiadomości TVP

Kim jest Christian Paul? TVP przedstawiła go w „Wiadomościach”, gdy chwalił kreacje Agaty Kornhauser-Dudy. Problem w tym, że w internecie brakuje informacji na temat tego (podobno) słynnego kreatora mody.

christian paul projektant farbaniec tvp designer
Fot. TVP / screenshot

Kim jest Christian Paul? TVP przedstawiła go w „Wiadomościach”, gdy chwalił kreacje Agaty Kornhauser-Dudy. Problem w tym, że w internecie brakuje informacji na temat tego (podobno) słynnego kreatora mody.

Kim jest Christian Paul, który komentował stroje pierwszej damy?

Materiał TVP o pierwszej damie wzbudził ogromne emocje. Po emisji najwięcej mówi się bowiem nie o niej, a o słynnym ponoć projektancie mody, które oceniał jej stylizacje. Mężczyzna – Christian Paul projektant – to podobno amerykański, znany kreator mody. Widzowie szybko zauważyli, że coś tu jednak nie gra.  Telewizja podsumowała pięć lat Pierwszej Damy:

POLECAMY:
"Dziadoski kraj!" Andrzej Duda w ostrych słowach na wiecu

Zwykle robi to bez obecności kamer. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przez pięć ostatnich lat odbyła tysiące spotkań i zainicjowała setki akcji charytatywnych – czytamy na stronie TVP. Kontrowersje wzbudziła jednak tajemnicza postać. To Christian Paul, dyktator mody. Okazało się w toku internetowego śledztwa, że to Christian (Krystian) Farbaniec.

Widzowie nie mogli w czasie emisji materiału znaleźć w internecie właściwie żadnych informacji na temat tego projektanta. Nie było nic o jego dotychczasowej działalności ani – co istotne – powiązań z wielkim modowym światkiem. Jedyna strona internetowa, która pokazywała się po wpisaniu w wyszukiwarkę Christian Paul TVP, należy do firmy projektującej zegarki.

Konta w social media założone po emisji „Wiadomości”

Po tym, jak rozpętała się burza, w sieci utworzono konto Christian Paul Design. Niedługo potem pojawiło się nagranie, w którym „znany” projektant poinformował, że „jest prawdziwy i kocha Polskę„. Kolejnym etapem było pojawienie się kanału na YouTube, na który wrzucono dwa filmy na temat damskiej kolekcji letniej.

POLECAMY:
Magda Gessler ujawniła, na kogo zagłosuje. Niektórzy fani są źli

Christian Farbaniec (Krystian Farbaniec), bo takie jest prawdziwe imię i nazwisko rzekomego projektanta, przedstawia się jako przedsiębiorca, który po przeprowadzce do Warszawy rozpoczął karierę zawodową jako analityk danych. Farbaniec widnieje przedstawiony jest też jako analityk w firmie Scaleup Partners.

Christian Farbaniec Paul – amerykański projektant mody – podobno jest też właścicielem witryny Mika May Show. Strona ta nie ma długiej historii, bo założono ją pod koniec 2019 r. W całej sprawie pojawia się też nazwa European Touch Beauty Salon. To podobno salon urody mieszczący się w Chicago. Właścicielką jest… Grażyna Farbaniec.

Co dalej z projektantem?

W momencie, gdy dwa dni temu oglądaliśmy „Wiadomości”, w wyszukiwarce Google pod hasłem Christian Paul nie było praktycznie nic. Dziennikarze oraz internauci, którzy z reguły są podejrzliwi, na własną rękę spróbowali ustalić, kim jest ten człowiek. Dlatego – póki co – możemy zobaczyć nagranie, gdzie kreator mody wypowiada się o Polsce.

Po niektórych profilach w social media należących do rzekomego projektanta pozostało tylko wspomnienie.

Źródło: Wykop, TVP.pl, Twitter

magda gessler wybory 2020 trzaskowski duda

Magda Gessler ujawniła, na kogo zagłosuje. Niektórzy fani są źli

schronisko radysy prokuratura zatrzymany Zbigniew policja

Schronisko Radysy. Właściciel aresztowany za znęcanie się nad zwierzętami