w ,

Podatek od psa w górę. O ile więcej zapłacimy w 2021 roku?

Podatek od psa wzrośnie już w 2021 r. Decyzja ta uderzy po kieszeni wszystkich posiadaczy tych czworonogów. A to nie koniec podwyżek.

podatek od psa 2021 podwyżka ile małpki cukrowy od deszczu

Podatek od psa wzrośnie już w 2021 r. Decyzja ta uderzy po kieszeni wszystkich posiadaczy tych czworonogów. W Polsce daninę z tego tytułu płacimy już od prawie 30 lat.

Podatek od psa w górę. Podwyżka uderzy po kieszeni

Podatek od psa został wprowadzony 12 stycznia 1991 roku. Nie jest to zatem nic nowego dla posiadaczy psów. Tym razem informacja jednak jest smutna, bo od 2021 roku wzrośnie stawka tego podatku lokalnego.

Nie wiadomo jeszcze, o ile konkretnie danina wzrośnie, bo to zależy od decyzji poszczególnych gmin. Zgodnie z Ustawą o podatkach i opłatach lokalnych gminy podatek od psa mogą ustalić dowolnie, ale tylko w ramach odgórnie uchwalonego przez Ministerstwo Finansów limitu.

Początkowo roczna opłata za psa wynosiła 100 zł. W roku 2020 wynosi 125,40 zł (kwota maksymalna). Od przyszłego roku opłata wyniesie już 130 zł.

Ile wyniesie opłata od psa w 2021 roku?

W przyszłym roku podatek od psa zostanie podniesiony maksymalnie do wysokości 130,30 zł rocznie. Wszystko w rękach gmin, dlatego w niektórych regionach Polski może być to kwota nieco mniejsza. Podsumowując, opłata względem obowiązującej obecnie, wzrosnąć może maksymalnie o ok. 5 zł.

To tylko jedna z podwyżek podatków ogłoszona na przyszły rok. Będzie tego niestety znacznie więcej.  Nie bez powodu mówi się, że rok 2021 będzie rokiem wysokich podatków. W życie wejdzie wiele nowych podatków, a wiele danin zostanie podwyższonych. Niektóre podwyżki spowodowane są niestety wymogami UE.

Nowe podatki i podwyżki opłat w 2021. Lista nie ma końca

W przyszłym roku zapłacimy więcej za alkohol w tzw. małpkach, za napoje z cukrem, za abonament RTV. Dojdzie też nowy podatek od spółki, nieruchomości, opłata targowa i uzdrowiskowa oraz podatki reklamowy i handlowy. A to i tak nie koniec listy…

Podatek od węgla, od plastiku, podatek cyfrowy, wyższy podatek od deszczu… lista podwyżek wydaje się nie mieć końca.

Źródło: Business Insider, Radio ZET

papież franciszek koronawirus audiencja generalna plotki gadulstwo watykan

Papież Franciszek złapał koronawirusa? Pierwsze takie zdjęcie

genek loska nie żyje x factor mam talent casting kariera piosenki youtube

Nie żyje znany artysta. Miał tylko 45 lat, przebywał w śpiączce