w ,

Benedykt XVI w złym stanie! „Jest jak świeczka, powoli dogasa”. Apel o modlitwę

Stan zdrowia papieża Benedykta XVI pogarsza się z każdym dniem. Jak dziś poinformowano, papież emeryt „dogasa powoli i spokojnie”.

benedykt xvi stan zdrowia pogarsza się nie żyje papiez emeryt
Fot. Facebook, Wikipedia

Stan zdrowia papieża Benedykta XVI pogarsza się z każdym dniem. Jak dziś poinformowano, papież emeryt „dogasa powoli i spokojnie”. Smutne informacje docierają do nas z Watykanu.

Benedykt XVI gaśnie. Pogarsza się stan zdrowia byłego papieża

Jego Eminencja oświadcza, że papież Benedykt XVI jest jak świeczka, która powoli i spokojnie dogasa. Jest w pokoju z Bogiem, ze sobą i ze światem, nie jest w stanie chodzić bez pomocy i nie może już odprawić mszy – napisał abp Georg Gänswein na stronie Movimiento CIEN na Facebooku.

Jak podano w ogólnym komunikacie, były papież kontynuuje „drogę życia z Chrystusem i pragnie spotkać się z nim twarzą w twarz, aby dalej mu służyć”. – Módlmy się za emerytowanego papieża Benedykta XVI – apeluje sekretarz Benedykta XVI.

Osobisty sekretarz emerytowanego papieża Benedykta XVI, prosi świat o modlitwę za Ojca Świętego. Papież Benedykt XVI nie jest w stanie chodzić bez pomocy i nie może już odprawiać Mszy św. Módlmy się za papieża emerytowanego Benedykta XVI – brzmi końcówka komunikatu.

Abdykacja pierwszy raz od 7. wieków

Benedykt XVI w lutym 2013 jako pierwszy papież od ponad siedmiu wieków ustąpił. Obecnie mieszka w byłym klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich. W kwietniu 2020 roku skończył 93 lata. Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się kolejne plotki, że jest ciężko chory.

Informacje pogarszającym się stanie zdrowia Benedykta XVI informowano już w sierpniu. Jest już nie tylko stary, ale też ma różne mniejsze i większe schorzenia.

Wtedy jednak stan zdrowia emerytowanego papieża nie był tak niepokojący, jak obecnie.

Źródło: Facebook

jasnowidz jackowski z człuchowa 500 plus koronawirus warszawa

Jackowski przerażony wizją dotyczącą Warszawy. Obostrzenia w Polsce! „Strach, lęk, obawa”

młodzi wracają do rodziców długi bik biuro informacji kredytowej zaległości epidemia koronawirusa

Epidemia spowodowała, że młodzi ludzie wrócili na garnuszek rodziców