w , ,

Nowe obostrzenia, czerwona strefa w całej Polsce. Wszystko, co musisz wiedzieć

Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach i zmianach w sposobie walki z epidemią koronawirusa. To mały lockdown.

nowe obostrzenia czerwona strefa w całej polsce zakaz wychodzenia dla seniorów obostrzenia dla emerytów
Fot. TVP Info

Nowe obostrzenia i czerwona strefa w całej Polsce. Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje na temat nowych obostrzeń i zakazów. Zmienia się drastycznie metoda walki rządu z epidemią. Dotychczasowe działania nie przynoszą rezultatu, a kolejne dane są dramatyczne.

Nowe obostrzenia dla emerytów. Będzie godzina policyjna? Czerwona strefa w całej Polsce. „Przed nami krytyczny tydzień”

Niestety sytuacja nadal jest niedobra i dynamiczna. Dziś nastąpił kolejny przyrost osób zakażonych. Również liczba zgonów jest wysoka i nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – poinformował podczas konferencji premier. Ponad 20% testów daje wynik pozytywny. To koszmarne dane.

nowe obostrzenia czerwona strefa w całej polsce zakaz wychodzenia dla seniorów obostrzenia dla emerytów
Fot. TVP Info

Liczba zachorowań w Polsce jest aktualnie bardzo podobna do tej, którą odnotowano w innych krajach Europy. Epidemia mocno przyspiesza a kolejne dane są dramatyczne. Zostało ok. 8 tys. wolnych łóżek i zaledwie kilkaset respiratorów.

W przypadku, gdyby nowe obostrzenia nie zadziałały, będziemy dokonywali dalszego zamknięcia dziedzin życia – przyznał Morawiecki. – Druga fala uderzyła w Europę z podobną siłą. Niektóre państwa podjęły decyzję o całkowitym zamknięciu gospodarki, np. Czechy i Irlandia. Inne, jak Francja czy Belgia, zdecydowały się na godzinę policyjną – dodał premier.

Zamknięcie restauracji, barów i pubów. Lokale gastronomiczne zamknięte od 26 października. Październik 2020 zamknięcie restauracji. Będą rekompensaty?

Liczba zachorowań w Polsce jest aktualnie bardzo podobna do tej, którą odnotowano w innych krajach Europy. Epidemia mocno przyspiesza a kolejne dane są dramatyczne. Zostało ok. 8 tys. wolnych łóżek i zaledwie kilkaset respiratorów.

Restauracje, puby, kawiarnie będą mogły jedynie sprzedawać produkty na wynos. Lokale będa całkowicie zamknięte dla gości. To potrwa nie mniej niż dwa tygodnie.

To bardzo trudna wiadomość dla właścicieli, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to zwykle pomieszczenia, gdzie jest dużo osób na niewielkiej powierzchni – stwierdził premier.

W trybie konsultacji branża zostanie przeanalizowana, możliwe jest wprowadzenie rekompensat i programu wsparcia dla właścicieli lokali gastronomicznych.

Zakaz zgromadzeń dla grup większych niż 5 osób. Mały lockdown

Liczba zachorowań w Polsce jest aktualnie bardzo podobna do tej, którą odnotowano w innych krajach Europy. Epidemia mocno przyspiesza a kolejne dane są dramatyczne. Zostało ok. 8 tys. wolnych łóżek i zaledwie kilkaset respiratorów.

W ramach zmian wprowadzono całkowity zakaz gromadzenia się grupom składającym się z 5 lub więcej osób.

Zakaz wychodzenia z domu dla dzieci i młodzieży. Od kiedy? W jakich godzinach?

Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym. Wśród młodszych dzieci przyrost zakażeń jest trzykrotnie mniejszy, niż wśród osób w wieku 13-19 lat.

POLECAMY:
Nowe obostrzenia! Całkowity zakaz opuszczania domu dla seniorów i młodzieży do lat 16

W godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej. W innym wypadku całkowity zakaz przemieszczania się.

Zakaz opuszczania domów dla seniorów powyżej 70. roku życia. Obostrzenia dla seniorów. Korpus wsparcia seniorów

Nowe obostrzenia dla seniorów. Ponad 70% seniorów powyżej 70 roku życia umiera na COVID19. Rząd wprowadza program Ochrona seniorów. Prosi seniorów powyżej 70 r. życia o nieprzemieszczanie się. Jedyna możliwość wyjścia z domu przewiduje zakupy w sklepie lub wyjście do lekarza.

POLECAMY:
Druga fala koronawirusa. Jak zadbać o odporność seniora?

Uruchamiamy dla naszych seniorów infolinię, już działa. Tam nasi seniorzy, przede wszystkim ci, którzy mają ukończone 70 lat, mogą zadzwonić. Natomiast my szeroko rozumianym wsparciem będziemy przekazywać państwu szeroko rozumiane wsparcie.

Jesteś seniorem? Sprawdź stronę: SENIOR.GOV.PL

Rząd zdecydował się też na całkowite zamknięcie sanatoriów. Wszystkie obostrzenia były przez rząd konsultowane z zespołem epidemiologów

POLECAMY:
Nowe obostrzenia! Rząd całkowicie zamknie restauracje, bary i puby

Czarne scenariusze, które mówiły, że będziemy testowali poziom 15 tys. dziennych zachorowań. Z tym mamy do czynienia. Jeśli ta sytuacja się utrzyma, to w przyszłym tygodniu będziemy narażeni na ryzyko testowania 20-25 tysięcy zachorowań. Taki scenariusz jest gorszy od czarnego – stwierdził szef rządu.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. O co chodzi?

Zgodnie z zapowiedziami rząd uruchamia program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy będą przebiegały sprawniej, a osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie. Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Specjalna darmowa infolinia dla seniorów: 22 505 11 11

W ramach Korpusu uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna infolinia przeznaczona dla seniorów (22 505 11 11). Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

POLECAMY:
„Godziny dla seniorów”, czyli kolejki, nerwy i chaos pod dyskontami

Zadaniem gmin będzie prowadzenie rejestru seniorów, którzy zdecydowali się na pozostanie w domu i potrzebują wsparcia wolontariuszy. Samorządy gminne będą mogły skorzystać z dofinansowania ze środków budżetu państwa na zorganizowanie i realizację usługi wsparcia.

ZOBACZ STRONĘ DLA SENIORÓW

Środki te będą mogły zostać przeznaczone m.in. na zatrudnienie nowych pracowników do realizacji zadania, przyznanie dodatków zadaniowych, zlecenie usługi organizacjom pozarządowym czy jej zakup od prywatnych podmiotów.

Cmentarze na 1 listopada 2020. Wszystkich Świętych 2020 koronawirus. Cmentarze zamknięte? Co z cmentarzami na 1 listopada?

Decyzję zostawiamy na przyszły tydzień – mówi premier rządu. – Będziemy wiedzieli, jak wygląda krzywa zakażeń i decyzja będzie wtedy ostatecznie podjęta co do ograniczeń i zasad – dodaje. Szef rządu zaapelował, by 1 listopada pozostać w domu i nie wybierać się na groby.

Nowe obostrzenia – podsumowanie

Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz  życia społecznego. Będą to:Nauka zdalna w klasach cztery-osiem w szkołach podstawowych, w godzinach 8-16

 • przemieszczanie się osób do 16. roku życia pod opieką dorosłego
 • zakaz działalności stacjonarnej lokali gastronomicznych
 • ograniczenie spotkań i zgromadzeń do pięciu osób
 • ograniczenie przemieszczania się osób powyżej 70. roku życia
 • Od soboty (24 października) cała Polska będzie czerwoną strefą
 • Ograniczenie działalności lokali gastronomicznych (restauracje, kawiarnie, puby) –
  będą zamknięte dla klientów, ale będą mogły prowadzić działalność na wynos i z dowozem.
 • Zakaz wszelkiego rodzaju aktywności w grupie powyżej pięciu osób (nie dotyczy rodzin mieszkających razem i spotkań służbowych
 • Seniorzy powyżej 70. roku życia nie powinni się przemieszać i wychodzić z domu – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych
 • Zawieszenie działalności sanatoriów (z możliwością dokończenia obecnych turnusów rozpoczętych przed 26 października
 • Liczba osób w placówkach handlowych uzależniona jest od wielkości sklepu: dla sklepów o powierzchni do 100 m2 – pięć osób na kasę,  a dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni – jedna osoba na 15 m kw.
 • Zakaz organizacji imprez okolicznościowych m.in. wesel i konsolacji
 • Współzawodnictwo sportowe, zajęcia i wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
 • W szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach nauka odbywa się w pełni zdalnie
 • Działalność aquaparków i basenów poza hotelami całkowicie zawieszona
 • Zawieszona jest działalność wesołych miasteczek, parków rozrywki oraz parków rekreacyjnych
 • Nie mogą działać siłownie ani kluby fitness.
 • Kina muszą udostępnić widzom co drugie miejsce na widowni, z tym, że nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc. Widzowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa
 • W kościołach obowiązuje limit jedna osoba na 7 m2. Wierni mają obowiązek zasłaniania ust i nosa
 • Ograniczenia dotyczą także transportu publicznego. Pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi: 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych  w dokumentacji technicznej dla danego pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 proc.  miejsc siedzących niezajętych. Pasażerowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa
 • W salonach fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun

Źródło: TVP Info, TVN24

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Nowe obostrzenia! Całkowity zakaz opuszczania domu dla seniorów i młodzieży do lat 16

tłumacz przysięgły języka niemieckiego

Długofalowa współpraca z tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu