w ,

Obostrzenia od 1 lutego. Znamy szczegóły. Co dalej z gastronomią?

Obostrzenia zostaną przedłużone do 1 marca. To nieoficjalna informacja płynąca z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

konferencja premiera nowe obostrzenia powrót do szkół klas 1-3 otwarcie galerii gastronomia kiedy otwarcie kiedy ogłoszą nowe obostrzenia luty 2021
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

Obostrzenia od 1 lutego – znamy szczegóły. Nieoficjalna informacja płynąca z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówiła, że obostrzenia zostaną przedłużone do 1 marca. Skończyło się na dacie 14 lutego. Galerie handlowe wrócą do życia, ale właściciele pensjonatów, hoteli, restauracji i barów muszą poczekać.

  • Łagodzenie obostrzeń nastąpi, ale lekkie. Obecne obostrzenia zostaną przedłużone do 14 lutego, choć nieoficjalnie mówiło się o 1 marca.
  • Restauracje, bary i hotele przez kolejny miesiąc nie będą mogły przywrócić działalności
  • Powrót do szkół dzieci z klas IV-VII? Niestety nie. Nauczanie zdalne będzie przedłużone o 2 tygodnie, ewentualnie o miesiąc

Gastronomia i hotele zamknięte do 14 lutego. Konferencja premiera 28.01 i obostrzenia w lutym. Bunt przedsiębiorców. Kiedy premier ogłosi nowe obostrzenia? Kiedy łagodzenie obostrzeń?

Decyzja zostanie ogłoszona w czwartek 28 stycznia na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego. Galerie handlowe znów się otworzą w pełni. Restauratorzy, którzy buntują się i otwierają mimo obostrzeń, będą zmuszeni poczekać do 1 marca. To samo dotyczy hoteli i pensjonatów.

Do 31 stycznia obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest jedynie realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie. Zakaz funkcjonowania lokali będzie przedłużony do końca lutego.

POLECAMY:
Tarcza branżowa. Nowa pomoc dla gastronomii. Dla kogo i jaki wniosek?

Dziennikarzom portalu Onet udało się również dotrzeć do nieoficjalnych wieści na temat uczniów. Nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VII być może zostanie przedłużone o 2 tygodnie, ale mówi się też o okresie miesiąca.

Rozumiem ich zmęczenie. Uważam, że tylko i wyłącznie wspólne działania, powszechne, są w stanie spowodować wycofanie, wyhamowanie się transmisji wirusa w Polsce. Żadne wyrywkowe otwieranie się przedsiębiorstw nie spowoduje, że poradzimy sobie szybciej z pandemią. Jestem za przestrzeganiem prawa. Jeżeli funkcjonuje rozporządzenie, to liczę na dużą odpowiedzialność – stwierdziła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk pytana o otwieranie się lokali gastronomicznych mimo obostrzeń.

Dalsze obostrzenia od 1 lutego. Galerie handlowe będą otwarte. Gastronomia kiedy otwarcie? Koronawirus gastronomia

Etap odpowiedzialności, który rząd zapoczątkował 28 listopada ubiegłego roku, został przedłużony do 31 stycznia. Od 28 grudnia obowiązują jednak dodatkowe ograniczenia. Działalność placówek kultury w tym min. teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, jest zawieszona.

Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób. W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.

Sanepid na wojnie z gastronomią. Lawina nalotów na otwarte lokale

W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m.

Działalność galerii handlowych będzie ograniczona. Otwarte pozostaną tylko niektóre punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz m.in. apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami, meblami.

Źródło: Onet, PolandPress

podwyżki dla nauczycieli trzynastki znp związek nauczycielstwa polskiego broniarz budżet 2021

Podwyżki dla nauczycieli 2021. Nauczyciele wściekli, nieoczekiwane zmiany

kurtka przejściowa damska zalando cropp 4f jaką kupić 5 10 15 reserved adidas allegro dla dziewczynki dziewczęca kurtki przejściowe mango

3 niesamowite modele kurtek przejściowych, po które będziesz sięgać co roku