w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Prof. Horban ostrzega! Zamkną nas w domach? „To koniec zabawy”

Doradca premiera ogłosił, że Polsce grozi całkowite zamknięcie. Wystarczy, że wydarzy się jedna rzecz. Brakuje niewiele…

horban doradca premiera polsat news lockdown zamknąć polskę obostrzenia
Fot. Polsat News

Prof. Horban, doradca premiera Mateusza Morawieckiego, grozi całkowitym zamknięciem kraju. Wystarczy, że w tym lub w przyszłym tygodniu wydarzy się to, czego rząd obawia się najbardziej. Czy grozi nam zamknięcie siłą w domach?

Horban: „Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski”. „To już tylko redukcja szkód”

Doradca premiera udzielił wywiadu w programie „Gość Wydarzeń„. Prof. Andrzej Horban jest zdania, że w tym lub kolejnym tygodniu prawie na pewno przekroczymy psychologiczny prób, jeśli chodzi o liczbę zakażeń. Ta liczba to 30 tysięcy nowych zakażeń na dobę. Co się wówczas stanie? Grozi nam całkowite zamknięcie kraju.

Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, jeśli przekroczymy 30 tysięcy, to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekroczyć – powiedział ekspert. Obecnie rząd walczy nie tyle o zdrowie rodaków, co przede wszystkim o utrzymanie przy życiu służby zdrowia. Ta niestety jest na skraju swoich sił.

„Ponawiamy apel o rozsądek i przestrzeganie zasad”. Kościoły też będą zamknięte

Andrzej Horban pytany przez Dorotę Gawryluk o możliwość wprowadzenia całkowitego lockdownu, stwierdził: „Jesteśmy temu bliscy„. Jednocześnie ponowił apel do Polaków o jeszcze ściślejsze przestrzeganie zasad wprowadzonych do tej pory. Chodzi o maseczki, dystans społeczny i nie wychodzenie z domu, gdy nie jest to konieczne.

– Dwa tygodnie temu wprowadziliśmy obostrzenia w dwóch województwach narażonych na wzrost liczby chorych. Ona po dwóch tygodniach przestała rosnąć w dramatyczny sposób. Nasze obawy rodzi zwłaszcza ta notowana na Mazowszu i na Śląsku – ocenił ekspert i doradca premiera Morawieckiego.

POLECAMY:
Prof. Horban o unikających szczepionki. "Kostnice są przygotowane"

Czy od najbliższej niedzieli nastąpi zatem zamknięcie kraju? Zdaniem Horbana „to możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń„. – To będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scenariusz – przyznał ze smutkiem.

Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie – ostrzega Horban. Obecnie wśród zakażonych powyżej 60. roku życia śmiertelność sięga nawet 10-15 proc. Proces szczepień niestety nie idzie tak, jak rząd planował.

Źródło: Polsat News

horban doradca premiera zakaz przemieszczania się nowe obostrzenia 20 marca

Doradca premiera się wygadał. „Jesteśmy bliscy wprowadzenia tego zakazu”

nowe 500 plus kaufland premia wielkanoc świadczenie rodzinne

Nowe 500 PLUS na kontach przed Wielkanocą. Niestety nie dla każdego