w

HAHAHA!HAHAHA!

Wpadka posłanki PiS! Nagranie trafiło do sieci. Internauci: „Kompromitacja”

Do sieci trafiło nagranie posłanki Prawa i Sprawiedliwości, a internauci nie mogą wytrzymać ze śmiechu. Co takiego powiedziała?

violetta porowska twitter morawiecki czechy turów
Posłanka PiS wypowiedziała takie słowa, że premier się zaczerwienił. Fot. Twitter (V. Porowska)

Po tym, jak TSUE nałożyło gigantyczną karę na Polskę za to, że kopalnia Turów nie została zamknięta, ujawniono nagranie posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Internauci umierają ze śmiechu. Nagranie jest z maja 2021 r., ale dziś rzuca nowe światło na całą sprawę.

Posłanka PiS wrzuciła do sieci nagranie. Internauci: „Kompromitacja”

Pół miliona euro za każdy dzień zwłoki i groźba, że kwota ta będzie rosła z czasem. Taki wyrok został ogłoszony przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kopalni Turów. Przypomnijmy, że Unia Europejska groziła Polsce, że jak nie dojdzie do zamknięcia inwestycji, posypią się kary. Stało się.

– Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska zostaje zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie” – brzmiało postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie polskiej kopalni.

Morawiecki osiągnął sukces, choć nikt o tym nie słyszał?

Wcześniej pisano, że premier Mateusz Morawiecki osiągnął wielki sukces w relacjach z Czechami, bo to ten kraj złożył wniosek o ukaranie Polski. Problem w tym, że premier tego kraju zarówno o negocjacjach, jak i sukcesie Polski nic nie wiedział.

Mimo wszystko, posłanka PiS bez sprawdzenia faktów, opublikowała na swoim Twitterze nagranie, z którego internauci dziś się śmieją. Wygląda na to, że dużo za wcześnie chwaliła geniusz negocjacyjny szefa rządu.

Violetta Porowska, posłanka i ważna osoba w strukturach partii na terenie woj. opolskiego, mimo braku sukcesu, wygłosiła pean na cześć premiera. W zaskakujących słowach odnosiła się do Morawieckiego, a całość wrzuciła na swój profil na Twitterze. Problem w tym, że żadnego sukcesu nie ma, Czechy wniosku nie wycofały, a na Polskę nałożono karę.

Posłanka pogratulowała więc premierowi „wielkiego sukcesu„, którego nie było. Poseł Konfederacji Jakub Kulesza skomentował sytuację dosadnie. – TSUE zasądził pół miliona euro dziennie kary dla Polski za Turów. To jest 840 732 787 zł rocznie. Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości (…) Morawiecki jest WIELKIM dyplomatą osiągającym WIELKIE sukcesy – śmiał się na Twitterze.

Trudno gratulować tak wielkiego sukcesu, jakiego nie odnotowała historia? 500 tys. euro dziennie kary dla Polski to wątpliwa wygrana.

Źródło: Twitter, YouTube

Kolejna gwiazda „Świata Według Kiepskich” nie żyje. Czarna seria trwa

wojciech modest amaro restauracje lockdown gastronomia kiedy otwarcie obostrzenia koronawirus otwieramy

Wojciech Modest Amaro o zamknięciu restauracji. „Wiele trupów, krzyk rozpaczy”