w ,

Bardzo niepokojące informacje na temat Andrzeja Dudy. „Nie dajcie się nabrać!”

Wizerunek i autorytet prezydenta Polski Andrzeja Dudy został wykorzystany przez cyberoszustów. Dlatego ostrzegamy, aby nie dać się złapać w ich pułapkę.

andrzej duda ranking zaufania trzakowski liderem kwiecień 2021 onet ibris
Fot. YouTube / Ihubix (screen)

Ekipa tropiąca cyberprzestępców pracująca dla Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega Polaków przed nową i bardzo niebezpieczną stroną internetową. To na niej rzekomo prezydent Andrzej Duda ma zachęcać Polaków do szczepienia się przeciw COVID-19 w zamian za wynagrodzenie z wysokości 300 zł.

Andrzej Duda obiecuje 300 zł za szczepienie? Uwaga – to oszustwo!

To kolejna już, ale nie mniej niebezpieczna próba wyłudzenia danych przez internetowych oszustów. Powstała właśnie kolejna oszukańcza witryna internetowa, która na pierwszy rzut oka wygląda całkiem w porządku. Widzimy tam zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy, który zacheca do szczepienia w zamian za 300 zł.

Co trzeba zrobić, by zdobyć pieniądze? Trzeba się zarejestrować na wspomnianej fałszywej stronie. Swoich 300 zł nigdy nie zobaczymy, a oszustom przekażemy wrażliwe dane osobowe, które posłużą im później do wyłudzenia kredytu w banku bądź wykradzenia pieniędzy z kont bankowych.

Epidemia koronawirusa od samego początku jest motorem napędowym wszelkiej maści oszustów i wyłudzaczy. Dlatego trzeba mieć się na baczności krążąc po internecie. Dotyczy to zwłaszcza mniej świadomych i obeznanych z internetową rzeczywistością seniorów.

andrzej duda 300 zł szczepienie
Tak wygląda strona stworzona przez fałszerzy. Do złudzenia przypomina rządowe witryny.

KNF ostrzega. Nie dajmy się oszukać!

– Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy. Wypłata 300 zł za szczepienie w ramach programu WSPARCIE. Pieniądze dostaną wszyscy Polacy, którzy przeszli pełny cykl szczepienia – czytamy na stronie stworzonej przez oszustów.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała już specjalne ostrzeżenie przeciwko internetowym złodziejom danych.

Formularz znajdujący się na fałszywej witrynie internetowej przekaże wpisane przez nas dane, w tym hasła do banku i inne wrażliwe informacje, prosto w ręce oszustów. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na strony, na które wchodzimy. Prezydent nie prowadzi obecnie żadnej akcji promującej szczepienia, w której można zdobyć nagrody pieniężne.

To kolejny przykład wyłudzania danych z koronawirusem w tle. Jakiś czas temu na telefony Polaków trafiały dziwnie wyglądające SMS-y od nadawcy KWARANTANNA. Zawierały fałszywy link, którego kliknięcie również skutkowało kradzieżą danych osobowych.

eligiusz grabowski nie żyje

Nie żyje znana postać z PiS. Przegrała walkę z COVID-19. „Była wspaniałą osobą”

polski ład emerytura bez podatku tabela

Polski Ład. Fatalne wieści dla tysięcy emerytów. Niektórzy zamierzają iść do sądu