w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Denazyfikacja Ukrainy. Putin grozi, że jego wojsko wkrótce ją przeprowadzi. O co chodzi?

Rosyjska propaganda od lat używa kłamliwych oskarżeń o promowanie w krajach byłego ZSRR neonazizmu. Dlatego Putin zamierza przeprowadzić denazyfikację Ukrainy.

denazyfikacja ukrainy
Fot. YouTube / Bulletin of the Atomic Scientists

Jak poinformował Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej, nie uznaje on obecnego ukraińskiego rządu za demokratyczny. Jednocześnie obiecuje, że długotrwałej militarnej okupacji tego kraju nie będzie. Celem ma być demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy.

Denazyfikacja Ukrainy. Czego chce Władimir Putin?

Denazyfikacja to pojęcie, które powstało w związku z II wojną światową. Termin ten jednak został ponownie użyty przez Władimira Putina w trakcie przemówienia z 24 lutego 2022 roku.

Oznacza szeroki zespół różnego rodzaju przedsięwzięć i środków, jakich dokonuje zwycięska strona konfliktu w celu demilitaryzacji i oczyszczenia życia społeczno-politycznego, gospodarczego i kulturalnego z nazizmu. Wówczas dotyczyło to oczywiście Niemiec.

Po wojnie denazyfikację zastosowano wobec członków partii Adolfa Hitlera, czyli NSDAP, oraz wszelkich innych działających w tym kraju instytucji o poglądach nazistowskich. W ramach denazyfikacji wprowadzono na przykład całkowity zakaz działalności i uprawiania propagandy, a naziści nie mogli pełnić żadnych urzędów.

Demilitaryzacja i denazyfikacja. co to znaczy? Ukraina wojna najnowsze wiadomości

Władimir Putin użył też terminu „demilitaryzacja„. To z kolei pozbawienie zaatkowanego kraju wszelkich zasobów wojskowych i militarnych. Obejmuje likwidację sprzętu, zajęcie terenów wojskowych w celu całkowitego rozbrojenia.

Prezydent Rosji Władimir Putin w ten sposób ma zamiar przed światem usprawiedliwić interwencję zbrojną na Ukrainie. Jego zdaniem na Ukrainie panuje neonazim, który stwarza bezpośrednie zagrożenie dla Rosij i jej mieszkańców.

Prezydent Rosji ogłosił rozpoczęcie „operacji wojskowej„, aby „zdemilitaryzować” i „zdenazyfikować” Ukrainę. Oczywiście tezy o tym, że na Ukrainie rządzą neonaziści, nie ma żadnego związku z prawdą. Ta kłamliwa narracja podtrzymywana jest w oficjalnych przekazach Rosji. – W idealnej sytuacji Ukraina powinna być wyzwolona, oczyszczona z neonazistów, z ludzi krzewiących pronazistowską ideologię – słyszymy w komunikatach Kremla.

Źródło: Wikipedia

kolejki na stacjach beznynowych brak pieniędzy w bankomatach

Kolejki na stacjach paliw i brak pieniędzy w bankomatach. Polacy obawiają się najgorszego?

wojna ukraina brześć wojsko

Rosyjskie wojska koncentrują się przy granicy z Polską. To broń pancerna i artyleria