w ,

WTFWTF

Rosyjska PROWOKACJA 9 maja w Warszawie? Chcą zrobić coś szokującego. Trzaskowski reaguje

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ujawnił, że Rosjanie 9 maja w stolicy planują prowokację pod szyldem rzekomych obchodów Dnia Zwycięstwa.

9 maja swieto polska warszawa trzaskowski rosja
Fot. Facebook / Rafał Trzaskowski

Jak czytamy w mediach i jak ujawnił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, Ambasada Rosji  w Polsce ma zamiar 9 maja w Warszawie uczcić Dzień Zwycięstwa. Możliwe, że szykuje się wielka prowokacja. Rosjanie pisali rzekomo do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o wsparcie.

Warszawa. Rosyjska prowokacja 9 maja? Trzaskowski apeluje

Rafał Trzaskowski oświadczył, że „stanowczo sprzeciwia się” obchodom Dnia Zwycięstwa w Warszawie. Jego zdaniem Rosjanie pisali do szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o wsparcie i zabezpieczenie wydarzenia. MSZ miał tego wsparcia odmówić.

W odpowiedzi na notę przekazaliśmy ambasadzie Rosji nasze negatywne stanowisko – poinformował media wiceszef MSZ Marcin Przydacz. O tym, że pojawił się taki wniosek ze strony Ambasady Rosji, poinformował Rafał Trzaskowski publikując swoje stanowisko w formie dokumentu.

Ambasada Rosji chce uczcić 9 maja w Warszawie i zwróciła się do MSZ o wsparcie. Stanowczo się temu sprzeciwiam – napisał Trzaskowski na Twitterze. Zdaniem prezydenta stolicy, żadna polska instytucja publiczna nie powinna do tej inicjatywy przyłożyć ręki. – Nie ma mojej zgody na święto agresora w Warszawie – dodał Rafał Trzaskowski.

MSZ nie udzieli wsparcia. Jest odpowiedź na pismo prezydenta stolicy

Ze zdumieniem przyjąłem informację zawartą w korespondencji skierowanej do wiadomości Urzędu m.st. Warszawy dotyczącej uroczystości, które 9 maja chce zorganizować Ambasada Federacji Rosyjskiej. Mój głęboki sprzeciw budzi zawarte w niej stwierdzenie, że urzędnicy ministerstwa rozważają jakąkolwiek pomoc w organizacji wydarzenia poprzez wypełnianie wymagań określonych obowiązującymi przepisami – stwierdził zaskoczony Trzaskowski.

Prezydent Warszawy wyraził w swoim piśmie nadzieję, że rząd zrobi „wszystko, by nie dopuścić do organizacji tego wydarzenia„. Jego zdaniem Rosjanie dążą tym samym do „prowokacji„.

Na pismo Trzaskowskiego szybko zareagował wiceminister spraw zagranicznych, który stanowczo stwierdził, że MSZ RP nie planował udzielać Ambasadzie Federacji Rosyjskiej jakiegokolwiek wsparcia i takie wsparcie nie zostanie udzielone w żadnej formie.

Uprzejmie informuję  pana prezydenta, że MSZ RP nie jest organem władnym do zakazywania uroczystości na terenie Warszawy. W przypadkach prawem przewidzianych może to zrobić prezydent Miasta Warszawy – dodał pracownik ministerstwa.

sylwia gliwa instagram wojna ukraina

Polska aktorka boi się ataku Rosji na Polskę. „Mam przygotowaną piwnicę i ksero dokumentów”

putin rak przewodu pokarmowego operacja

PILNE. Putin za kilka dni ma być operowany. Nieoficjalnie: rak przewodu pokarmowego