w , ,

Lewandowski kończy karierę! Stawia na rodzinę. „Do zobaczenia na stadionach, na trybunach…”

„To już koniec tej pięknej przygody… do zobaczenia na stadionach, gdzież tam wsród Was, na trybunach” – czytamy na oficjalnym profilu sportowca w mediach społecznościowych.

– Nawet sekundy się nie zastanawiałem, bo rodzina jest priorytetem. (…) Niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą – napisał Lewandowski na swoim Instagramie.

Lewandowski kończy karierę. 16 lat przygody sportowej dobiega końca

Wybitny sportowiec i legenda polskiego sportu podjął najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Po 16 latach lekkoatleta Marcin Lewandowski zdecydował się na zakończenie swojej przygody. Teraz chce skupić się na rodzinie. Spodziewa się też, że pod koniec 2022 roku ponownie zostanie ojcem.

Marcin Lewandowski jest jedną z ciekawszych postaci polskiego sportu. To między innymi wielokrotny medalista mistrzostw Europy w biegu na 800 oraz 1500 metrów. Jest też mistrzem Europy w biegu na 800 metrów z Barcelony. Mistrzowskich osiągnięć było jednak o wiele więcej.

Z przykrością i smutkiem, ale jednocześnie z wielką radością chciałbym oficjalnie ogłosić, że kończę przygodę ze sportem – napisał sportowiec na Instagramie. Dalej były podziękowania.

Olbrzymie podziękowania dla mojej żony, która zasłużyła na złoty medal olimpijski. Dla rodziców i rodziny. Dla mojego brata, trenera, psychologa, menagera, fizjoterapeuty – napisał Lewandowski.

Sportowiec stawia na rodzinę, chce poświęcić czas córce

Czy to była trudna decyzja? Nawet sekundy się nie zastanawiałem, bo rodzina jest priorytetem. Tak samo było, kiedy odpuściłem HMŚ, mimo że byłem w świetnej formie. To było piękne 16 lat biegania, niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą – czytamy na profilu Marcina Lewandowskiego w mediach społecznościowych.

Marcin Lewandowski sporo też mówił w ostatnim czasie na temat swojej córki. Jakiś czas temu miała ona wypadek w trakcie zajęć z gimnastyki artystycznej. Sportowiec ma zamiar pozostać w domu i pomagać jej w odzyskiwaniu sprawności.

Jego decyzja o zakończeniu kariery jest też spowodowana chęcią spędzenia większej ilości czasu z rodziną. Nie jest mu łatwo pożegnać się z karierą sportowca pełnej sukcesów, ale twierdzi, że nie ma wyboru. Jak uważa – „rodzina jest priorytetem„.

małpia ospa co to jest objawy

Małpia ospa już w ośmiu krajach. WHO mocno zaniepokojone rozwojem sytuacji

olsztyn pszczoły na starówce

Panika na starówce w Olsztynie. Piesi uwiecznili to na zdjęciach. „Uważajcie na siebie”