w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Strajk w ZUS w całej Polsce. 500+ i emerytury zagrożone? Rzecznik instytucji komentuje

W lato odbędzie się generalny strajk pracowników ZUS. Czy w zwiazku z tym wypłaty świadczeń będą zagrożone? Rzecznik ZUS skomentował te doniesienia.

zus polski ład zapaść 500 plus

Związkowcy pracujący w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i jednocześnie członkowie Związkowej Alternatywy ogłosili, że wkrótce w całej Polsce pracownicy instytucji rozpoczną wielki strajk. Co z naszymi świadczeniami?

Strajk w ZUS. Czy emerytury i renty zostaną wstrzymane?

Rozpoczęcie ogólnopolskiego strajku w ZUS zapowiedziano na 27 czerwca 2022 roku. Nie dość, że już wcześniej było w instytucji gorąco, to oliwy do ognia dolano po zwolnieniu dyscyplinarnym Ilony Garczyńskiej, która jest przewodniczącą związku zawodowego

Związkowcy są wściekli, a emocje w ZUS-ie sięgają zenitu. Nadal jednak jest szansa na zażegnanie konfliktu, jeżeli zakład spełni postulaty strajkujących pracowników, w tym podwyżek wynagrodzeń oraz niezwłocznego zwolnienia ze stanowiska prezes ZUS-u Gertrudy Uścińskiej. Zdaniem związkowców działa ona na niekorzyść instytucji.

Zgodnie z zapowiedziami strajk w ZUS będzie trwał do skutku i odbędzie się na terenie całego kraju. Do tych planów odniósł się rzecznik instytucji.

Strajk w ZUS. Kiedy?

ZUS realizował, realizuje i będzie realizować wszelkie zadania ustawowe związane z wypłatą emerytur i innych świadczeń, w tym pozostałych na rzecz rodziny, w szczególności 500+. Przedstawiciele Związkowej Alternatywy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat ZUS – stwierdził w komunikacje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Rzecznik ZUS wskazuje również, że strajk nie spowoduje żadnych problemów z wypłatą świadczeń. Na przykład programem 500 plus nie zajmują się obecnie ci sami pracownicy, którzy wypłacają renty, emerytury i wszelkiego rodzaju zasiłki. Część tego typu zadań została w pełni zautomatyzowana.

Związkowa Alternatywa od dawna grozi ogólnokrajowym strajkiem generalnym. Jesienią ubiegłego roku pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddawali masowo krew i brali za to przysługujący im dzień wolny. Teraz jednak napięcie sięgnęło zenitu.

Źródło: bankier.pl, Business Insider Polska, Money

wojna na ukrainie kwaśniewski onet

Kwaśniewski szczerze o wojnie i Władimirze Putinie. „To jest bardzo niebezpieczne”

polski ład jednoosobowa działalność składka zdrowotna pis podatki

Jesteś na ryczałcie? Rząd podał, ile w 2023 roku więcej oddasz ZUS-owi. Dramat!